İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Sayın Ömer Yahşi'nin Gaziler Günü Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşal Rütbesi" ile "Gazilik" unvanının verilmesinin 97.yıldönümünde, kahramanlıkları ile emsalsiz destanlar yazan şehit ve gazilerimiz milletimizin kalbinde ebedi onur abidesidir.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Sayın Ömer Yahşi'nin Gaziler Günü Mesajı

Şanlı mazimiz boyunca milletimizin bir kere dahi yüzünü eğdirmeyen, dosta düşmana muhtaç etmeyen, varlığını ulusumuzun varlığına adayan, yüce gönüllü şehit ve gazilerimizin aziz hatırası önünde ne yapsak kâfi gelmez.

Çanakkale'den, Kurtuluş Savaşı'na,  al bayrağın dalgalandığı her yerde, hayatının baharında "vatan" demiş, "bayrak" demiş, elini, kolunu, bacağını, gözünü, sağlığını ülkesine ve milletine helal etmiş kahramanlarımız; toprağı vatan, insanı millet yapan en kıymetli değerlerin başında gelir.

Gazi milletimizin evlatları, bu topraklara, ay yıldızdan gayrı gölge düşmesin diye hayatlarının baharında, arkalarına bile bakmadan çıktıları istiklal seferinde her defasında zafere nail olmuşlardır. Hür yaşama irade ve azminden zerrece taviz vermeyen vatan evlatları, gaza ruhunu her daim diri tutarken kendilerine bahşedilen emsalsiz onuru ömür boyu gururla taşıyacaklardır.

Şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarını bir gün, değil bir ömür kalplerimizde taşıyacağız. Evlatlarımızı, ecdadını tanıyan, kutsal değerlerinin şuurunda geçmişinden aldığı ders ile geleceğini planlayan bir nesil olarak yetiştirmeye gayret edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazilik mertebesi ile onurlandırılmış asker ve sivil tüm gazilerimizden ölenlere rahmet dilerken, hayatta olanların 'Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

                                                                                                                                       

                                                                                                                                           Dr.  Ömer YAHŞİ

                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.