İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi'nin Yarıyıl Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi'nin Yarıyıl Tatil Mesajı

Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim;

Yoğun, özverili ve yepyeni çalışmalarla geçen birinci kanaat dönemini tamamladığımız bu günde başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizi, eğitim yöneticilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarını göstermiş oldukları samimi gayretten dolayı kutluyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Her birinizin sahip olduğu potansiyel ve hayalleriniz ile aziz milletimizin en kıymetli hazinesi, umudu ve rüyasısınız. Sizler hayat amacınızı bulmak, kendinizi gerçekleştirmek ve nihayetinde hedeflerinize ulaşmak üzere bir yolculuğa çıktınız. Bu süreçte edindiğiniz deneyimler ve değerler ile yolunuzu tayin edeceksiniz. Başarı yalnızca sayısal değerlere indirgenebilecek bir olgu değildir. Başarı, yaradılıştan gelen potansiyelinizi ne ölçüde kullandığınız ve ona hangi değerleri kattığınız ile ilgilidir. Aklınızı, ruhunuzu ne ile meşgul ettiğiniz çok önemli. Bedeninizi sporla güçlendirirken aklınızı ve ruhunuzu kitaplarla zenginleştirmeyi ihmal etmeyin. Bu tatil, kendinizi yeniden keşfetmek, yeni hobiler edinmek, ailenizle daha fazla vakit geçirmek için güzel bir fırsattır.

Değerli Meslektaşlarım,

Başarılı bir eğitim öğretim dönemini geride bırakırken gösterdiğiniz gayret, her türlü takdirin üzerindedir. Yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sinin mimarları olarak bu sorumluluğu her zerresinde hisseden yol arkadaşları olarak bugün atacağımız en küçük adımda bile gelecekte çok büyük mesafeler kat edeceğimizi biliyoruz. Adanmışlığınız, azminiz ve kararlılığınız güçlü bir Türkiye olarak karşılık bulacaktır.

Tatil dönemi, kendimizi geliştirmek ve ruhen, zihnen daha hazırlıklı olmak için harika bir fırsattır. Bu süreci verimli bir şekilde değerlendirmek, bireysel ve mesleki gelişimimize katkı sağlayacaktır. Yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor; sağlıklı, mutlu, huzurlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

İzmir eğitim ailesi olarak birinci dönemin başarılı, etkin ve verimli bir şekilde değerlendirilmesinde katkısı olan ve her aşamada desteklerini esirgemeyen sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.

En kıymetli hazinemiz olan evlatlarımızın başarıları yalnızca karne notlarından ibaret değildir. 'İyi insan' olmanın ve bu yöndeki gayretlerin insana nasıl değer kattığını evlatlarımıza benimsetmemiz çok önemli.

Tatil dönemleri, aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirirken çocuklarınızla nitelikli zaman geçirmek için de bir fırsattır. Onlara sevgi ve hoşgörü ile yaklaşıp zaman ayırdığınızda karşılığını fazlasıyla alacağınızdan emin olabilirsiniz. İkinci dönemde de sizlerin okul ve öğretmenlerimizle kuracağınız güçlü bir iletişim vasıtasıyla başarıyı her geçen gün daha da arttıracağımıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor; sağlıklı, huzurlu ve verimli bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

                                                                                                                             Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.