İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi'nin "30 Ağustos Zafer Bayramı" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi'nin

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yıldönümü Kutlu Olsun

 

Asırlardır istiklalini ve tam bağımsızlık iradesini genlerine kodlamış aziz milletimizin bağrından teşekkül eden kahraman ordumuzun en büyük destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

 

Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla kutsal vatan toprağına göz dikme gafletinde bulunan çok uluslu güçler, yıllarca hafızalardan silinmeyecek büyük bir direnişle karşılaştılar. Bin yıl önce Malazgirt Ovasında Komutan Alparslan'ın yaktığı istiklal ateşi bir kez daha Anadolu'da tezahür ederken Türk Milleti, tarihi yeniden şekillendiriyordu. Bu toprağın evlatları, yediden yetmişe tek bir kalp atışı gibi kenetlenerek Gazi Mustafa Kemal'in başkomutanlığında  "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır." şiarıyla 26 Ağustos şafağında başlattıkları destansı mücadeleyi 30 Ağustos 1922'de benzersiz bir zaferle taçlandırdılar.

 

Asırlardır hür yaşama kararlılığından zerrece taviz vermeyen ulusumuzun ve kahraman ordumuzun emperyalizme karşı  bu büyük zaferi, tüm mazlum milletlere bir kurtuluş ümidi olmuştu. Bu zafer; Türk Milleti'nin özgürlüğüne, bağımsızlığına ve ülke bütünlüğüne koşulsuz ve tavizsiz inancının eseridir.

 

Milli Eğitim ailesi olarak bizler, ecdadımızdan aldığımız emanetin farkındayız.  Ecdadımızın tertemiz izlerini takip edecek nesli yetiştiriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır. " sözünden hareketle daha çok çalışacağız, üreteceğiz ; 'Türkiye Yüzyılı' misyonuyla geleceği inşa edeceğiz.

 

Bu vesileyle, İstiklâl Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bugüne kadar mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz.

 

Dr. Ömer Yahşi

İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.