İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi'nin ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı '' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi'nin ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı '' Mesajı

Cumhuriyetimizin ön sözü ve kuruluş felsefesi olan "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" şiarıyla açılan Türkiye Büyük Millet Meclis'inin 99. Yıldönümünü ve ´23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutlamanın onurunu ve gururunu paylaşıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı, milli egemenlik mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Türk Milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunun ve bu bağımsızlığını da ancak milletin azmi ve kararlılığı ile sağlayacağının somut bir ifadesidir. Bin yıllık medeniyet tarihinde her daim devlet kurma kabiliyetinde olan milletimiz İstiklal Harbinde de iradesini bu doğrultuda ortaya koymuştur.Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi olan "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözü bitti denilen yerden ayağa kalkarak bekasını tüm dünyaya ilan eden necip milletimizin şiarıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklali genlerine kodlanmış ulusumuzun,milli egemenlik ile taçlandırıldığı bu eşsiz zaferini yine bu ülkenin evlatlarına tüm dünya çocuklarına armağan etti."Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eser (Türkiye Cumhuriyeti Devleti) onlara bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." derken bu milletin evlatlarındaki ruh kudretini biliyordu. Bu tarihin, çocuklara bayram olarak atfedilmesi asla bir tesadüf değildir.Milletimizin duası, kuvvet kaynağı, sınırsız hayali olan çocuklarımız istikbalimizin en güçlü teminatıdır.Çocuklar bizim yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimizdir.Bizim evlatlarımızın hem ülkemize hem de dünyaya değer katacaklar. Onların gözlerindeki idrak kıvılcımları bizlerin bu inancını perçinliyor.Medeniyetimizin ayak izlerini takip ederek bizi yıldızlara taşıyacak nesli inşa etmek üzere çıktığımız bu yolda, ecdadımızın her türlü zaruret dâhilinde dahi gösterdiği azim ve kararlılık,  daha güçlü bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır

Gözümüzün bebeği sevgili çocuklar; Sizler bu ülkenin yarını, umudu en güzel rüyası, en büyük zenginliğisiniz.Bu ülkenindünyaya ilham veren kültür hazinesine sahip çıkacak, nesiller ötesine taşıyacak olan sizlersiniz.Bilinçli, duyarlı,iyiliği ve sevgiyi yücelten, hayata ve yaratılana saygı duyan, başkalarının dertleriyle dertlenen karakterli bireyler olarak yetişmemiz en büyük kazanımımızdır.Sizlerin,hayalleri ve ufku sınırlarımızın çok daha ötesine uzanacak. Tarihe yön veren ecdadımız gibi başarılarınızla yarına imzanızı atacaksınız.Ay yıldızlı bayrağımızı çok daha yükseklerde dalgalandıracak, bu toprakların şarkısını dünyanın her yerinde söyleyecek ve söyletecek olan sizlersiniz.

Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuzu vurguladığımız bu kutlu günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızın ve tüm dünya çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                              Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.