İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi´nin 1. Dönem Sonu Mesajı

Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim; 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemini tamamladığımız bu günde başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizi, eğitim yöneticilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarını göstermiş oldukları samimi gayretten dolayı kutlar, verdikleri destekten dolayı velilerimize teşekkür eder, güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi´nin 1. Dönem Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

Yoğun çalışmalarla geçen bir yarıyılı daha geride bırakırken dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimi olan karnelerinizi aldınız. Başarı yalnızca sayısal değerlere indirgenebilecek bir olgu değildir. Başarı, yaradılıştan gelen potansiyelinizi ne ölçüde kullandığınız ve ona hangi değerleri kattığınız ile ilgilidir. Hedefe giden yol yüreğinizden geçer. Aklınızı, ruhunuzu ne ile meşgul ettiğiniz çok önemli.

Hayat amacınızı bulmak ve kendinizi gerçekleştirmek üzere bilginin ve merakın yolcusu olun. Yalnızca akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak başarı anlamını taşımaz. Sanatla sulanmayan bilgi çoraktır. Dünya tarihine ilmi ve bilimi sanatla yoğuran dâhiler damgasını vurmuştur. Bedeninizi sporun iyileştirici eli ile güçlendirirken aklınızı ve ruhunuzu kitaplarla zenginleştirmeyi ihmal etmeyin.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Milletimizin evlatlarını parlak bir atiye hazırlayan, yarının büyük ve müreffeh Türkiye’sinin mimarları olarak sizler  “Bir insan ömrünü neye vermeli?” sorusunun en güzel cevabısınız. Hepimiz bu mesleği seçerken; ömrümüzü, nefesimizi bu milletin evlatlarına adamaya talip olduk. Ülkeyi imar ederken nesli ihmal etmeyenlerin geleneğinden gelen öğretmenler olarak ilhamımızı öğrencilerimizden alıyoruz. 

Sizler, kutsal vatan toprağında taze ruhları işleyip nesiller filizlendirirken onlara rüyalarının peşinden gitme cesaretini ve kararlılığını aşılayanlarsınız. Yarınlarımız için milli ve manevi değerlerimizin ışığında muasır medeniyet seviyesine çıkarmak gibi ulvi bir görevi layıkıyla ifa etmektesiniz. Adanmışlığınız, azminiz ve kararlılığınız güçlü bir Türkiye olarak karşılık bulacaktır.

 

Kıymetli Veliler,

İzmir eğitim ailesi olarak,  birinci dönemin başarılı, etkin ve verimli bir şekilde değerlendirilmesinde katkısı olan ve her aşamada desteklerini esirgemeyen sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. 

En kıymetli hazinemiz olan evlatlarımızın başarıları yalnızca karne notlarından ibaret değildir. ‘İyi insan ’olmanın ve bu yöndeki gayretlerin insana nasıl değer kattığını evlatlarımıza benimsetmemiz çok önemli.

Tatil dönemleri, aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirirken çocuklarınızla nitelikli zaman geçirmek için de bir fırsattır. Onlara sevgi ve hoşgörü ile yaklaşıp zaman ayırdığınızda karşılığını fazlasıyla alacağınızdan emin olabilirsiniz. İkinci dönem de okul ve öğretmenlerimizle kuracağınız güçlü bir iletişimle başarıyı elbirliğiyle yakalayacağımıza yürekten inanıyorum.

 

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor mutlu tatiller diliyorum.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.