İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi, LGS Öncesi Hazırlıkları Yerinde İnceledi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, 06 Haziran 2021 tarihinde iki farklı oturumda gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ömer Yahşi, LGS Öncesi Hazırlıkları Yerinde İnceledi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer YAHŞİ, LGS Öncesi Hazırlıkları yerinde incelemek üzere okul ziyaretlerinde bulunup hazırlıklara ilişkin bilgi aldı.

İzmir'de sınav binalarının tüm öğrencilerin güvenli bir ortamda sınava girebilmeleri için günler öncesinden hazırlıklara başladığını da belirten Yahşi,

" Tüm sınav binalarımız öğrencilerimiz için hazır hale getirildi.  Öğrencilerimiz için okullara maske ve dezenfektan dağıtımı yapıldı. Heyecanla okullarımızda öğrencilerimizi bekliyor olacağız" dedi.

 Sınava girecek olan öğrenciler için duyarlılık...

Önemli bir sınava girecek olan çocuklarımızın geleceği için sınavın gerçekleştirileceği 6 Haziran günü sınav binaları yakınında gürültü konusunda duyarlı olmanın önemine dikkat çeken Yahşi, "Öğrencilerimizin dikkatlerinin dağılmaması için hepimize sorumluluk düşüyor"  dedi.

İzmir sınava hazır...

İzmir'de yarın 640 okulda, 3687 salonda sınav yapılacak. 52. 577 öğrenci sınava girecek.

Yapılan hazırlıklar ile ilgili  bilgi veren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi;" Bir tek öğrencinin bile mağduriyet yaşamaması için çalışmalar titizlikle yürütüldü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantılar ile ilçe müdürleri ve ilçelerdeki şube müdürleri ayrı ayrı bilgilendirildi, dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgi verildi. İlçe müdürleri de, okul müdürleri ve sınav komisyonları ile toplantılara devam ettiler.  Okullara maske ve dezenfektanlar dağıtıldı. Güvenlik önlemleri için gerekli tedbirler alındı.

Covid pozitif öğrenciler için ayrı okullar...

Covidli öğrenciler için sınava girebilecekleri ayrı pandemi okulları oluşturuldu. Temaslı öğrenciler için de salonlar diğer öğrenciler için risk olmaması açısından ayrı tek kişilik salonlar  planlandı.

Öğrencilere destek verecek rehber öğretmenlerin de resmi okullarda hazır bulunması sağlandı. Özetle İzmir 640 okulu, öğretmenleri ve yöneticileri ile sınava hazır."

En değerlimiz çocuklarımız...

52.577 öğrencimiz ise heyecanlı bir bekleyişte. Kıymetli veliler, bugün sizlerin sınava yaklaşım ve tepkilerinizin, çocuğunuza da tezahür edeceğini unutmayın ve lütfen sakin kalın. Sonuçta bu, sadece bir sınav... Ve neticesi ne olursa olsun, evladınız en değerliniz... Bu duyguları hissettirdiğinizde çocuğunuz da en güvenli haliyle sınava girecektir hiç kuşkusuz.

Sayısal ve sözel bölümlerden oluşan iki oturum halinde yapılacak sınavda, kantinler kapalı olacağı için öğrenciler kendi sularını etiketsiz, şeffaf şişelerde yanlarında götürecekler. Ayrıca sınava giriş kartları ile nüfus cüzdanlarınızı da unutmayın sevgili gençler. Kimlikte fotoğraf şartı aranmıyor bu sene.

Ancak yine de son anda yaşanabilecek aksilik ihtimalleri için nüfus müdürlükleri bugün 10.00- 16.00, yarın ise 07.00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacak. Pazar günü kırtasiyeler de, 07.00-15.00 saatleri arasında hizmet verebilecekler.

Ve tabi, iki adet koyu renk kurşun kalem, silgi ve kalemtraşınızı da unutmayın. Cep telefonu, akıllı saat vb digital araçlarla sınava giremeyeceğinizi de hatırlatalım.

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.