İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "Yıl Sonu" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Güzel İzmir´imizde öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızla birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılını sağlıkla ve başarıyla tamamlayıp yaz tatiline ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaz tatili; yenilenmek, aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek, kendimizi değerlendirip başlayacak olan 2022-2023 eğitim öğretim yılına dinamik şekilde dönebilmek için iyi bir fırsattır.

Öğrencilerimiz değişen koşullara hızla uyum sağlayarak, denemekten vazgeçmeyerek, keşfederek, büyük bir heyecanla çalışmalarına devam ettiler. Akademik başarılarını sosyal, kültürel ve sportif başarılarla taçlandıran öğrencilerimiz, bölgesel, ulusal ve uluslar arası bir çok başarıya imza attılar.

Aynı kararlılıkla öğrendiklerini hayatlarına nakşeden öğrencilerimiz, geleceğin Türkiye'sinin en önemli gücü olacaktır.

Sevgili Öğrenciler;

Tatilde kendinize zaman ayırarak kültür, sanat, bilim ve spor etkinlikleriyle nitelikli ve keyifli zaman geçirmenizi, ilgi ve merak alanlarını geliştirmenizi, bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyoruz.

"İnsanın kanadı, gayretidir." der, Mevlana Celâlettin Rumi.

Bu ruh ve azimle; ideallerinizden hiç vazgeçmeyeceğinize inanıyor ve başarıdan başarıya koşacağınızı biliyoruz.

Değerli Veliler;

Öğrencilerimizin başarılarının yalnızca akademik notlardan ibaret olmadığını veliler olarak iyi idrak etmemiz gerekir. Öğrencilerinizin karnelerinde, karşılaştığınız durum ne olursa olsun, onlara duyduğunuz güveni kaybetmeyin ve desteğinizi esirgemeyin. Onlara yanlarında olduğunuzu hissettirdiğiniz zaman, eksiklerini tamamlayıp yeteneklerini geliştirme fırsatı bulacaklardır.

Toplumları ayakta tutan unsur, güçlü aile bağıdır. Çocuklarınızla kuracağınız etkili bir iletişim dili sizi onlarla daha da yakınlaştıracaktır. Böylece güçlü bir toplumun temellerini hep beraber atacağız.

Fedakâr Öğretmenlerimiz;

Dünya arenasında bayrağımızı her daim yükseklerde dalgalandırmak için mücadele edecek nesiller yetiştirmek, en büyük kazancımız olacaktır. Bu görev bilinciyle hareket eden, üstün gayret göstererek eğitim öğretim sürecinde öğrencilerimizin istikbalini şekillendiren sizlere müteşekkiriz.

2021-2022 eğitim öğretim yılını geride bırakırken; geçtiğimiz süreçte yaptığımız çalışmaları ve uyguladığımız projeleri gözden geçirecek, muhasebemizi yaparak elde ettiğimiz birikim ve tecrübelerle 2022-2023 eğitim öğretim yılını daha verimli ve başarılı geçirme gayretinde olacağız.

Bu vesile ile; 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayan öğrencilerimizi, fedakâr ailelerini ve öğretmenlerimizi tebrik eder, tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller dilerim.

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

 İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.