İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "Yarıyıl Tatili" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

2022-2023 eğitim öğretim yılı 1. döneminin sona ermesiyle birlikte, güzel İzmir'imizde 2.692 okulda karne alan 774.577 öğrencimiz ile fedakârca görev yapan 57.244 öğretmenimiz yarıyıl tatiline giriyor. Çocuklarımızın ihtiyaç duydukları her alanda özverili çalışmalarıyla müstesna birer rehber olan öğretmenlerimize ve ülkemizin istikbali olan öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

Yarıyıl tatili dinlenip yenilenmek, aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek, kendimizi değerlendirip başlayacak olan yeni sürece dinamik şekilde dönebilmek için iyi bir fırsattır. Öğrencilerimizin kendilerine zaman ayırarak kültür, sanat, bilim ve spor etkinlikleriyle nitelikli ve keyifli zaman geçirmeleri ve bol bol kitap okumaları bu süreçte çok kıymetlidir.

Yarıyıl tatilinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, göstermiş oldukları gayretin neticesinde kısa bir soluklanma,  kendini değerlendirip başlayacak olan yeni sürece dinamik şekilde dönebilme fırsatı bulacaklardır.

Sevgili Öğrenciler;

Birinci dönemde sarf etmiş olduğunuz emeklerinizin karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Karne, eğitim öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilenen performansın geri bildirimi, zayıf ve güçlü yönlerinizin analizi, eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz için bir göstergesidir. Notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı daima diri tutmanızı temenni ediyorum.

Değerli Velilerimiz;

Bir öğrencinin gözünden bakınca dönem sonu farklı bir duygu, çokça heyecan ve bazen de kaygı anlamı taşır.  Çoğu zaman bu heyecan ve kaygıyı aileler de çocukları ile birlikte yaşar.

Çocuklarımızın eğitim hayatlarındaki başarılarında, kendi çabalarının yanında sizlerin desteği ve okul-aile iş birliği önemli bir faktördür. Öğrencilerinizin aldığı karneler, yalnız onların durumunu değil, genel olarak hepimizin bu süreçteki çabalarını gösterir. Bu sebeple; çocuklarınızın kişilik, davranış, tutum, ahlak, vizyon ve zekalarını yalnızca karne notları ile değerlendirmek doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Çocuklarınızla kuracağınız etkili bir iletişim dili, gösterdiğiniz ilgi ve alaka, onlarla birlikte geçireceğiniz zaman, hissettireceğiz güven duygusu onların başarısını arttıracak ve geleceğe emin adımlarla yürümelerinde etkili olacaktır.

Kıymetli Meslektaşlarım;

İhtimamla yetiştirdiğimiz her çocuk, yalnızca kendi kaderini değil milletimizin de kaderini tayin edecektir. Biliyoruz ki medeniyetimizi insanlığa mal etmenin yolu evlatlarımızı geleceğe iyi hazırlamaktan geçer. Bayrağımızı her daim yükseklerde dalgalandırmak için mücadele edecek nesiller yetiştirmek bizlerin en büyük kazanımı olacaktır.

Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden, üstün gayret göstererek öğrencilerimizin istikbalini şekillendiren siz değerli eğitimcilerimize müteşekkiriz.

Bu vesileyle, 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci döneminin tamamlanmasıyla yarıyıl tatiline giren ve karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin heyecanlarını paylaşıyor, öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.