İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün Uyum Haftası Mesajı

Kıymetli meslektaşlarım, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler İzmir eğitim ailesi olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılının arifesinde heyecanlı ve bir o kadar mutluyuz. Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen 'Okula Uyum Haftası' kapsamında her yıl; anasınıfı ve 1. sınıflarda öğrencilerimizin okula uyumlarını sağlamak amacıyla etkinlikler planlıyoruz. Çocuklarımız yeni yuvalarını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanırken bizler de attıkları her adımda onların yanındayız.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün Uyum Haftası Mesajı

Ülkemizi ve dünyayı etkileyen salgın sürecinde bakanlığımız öncülüğünde aldığımız tedbirler kapsamında hijyen şartları sağlanmış okullarımızda yüz yüze eğitime başlıyoruz. Bu kapsamda kurumlarımızda okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin de gayretleri ile önlemler alarak öğrencilerimiz için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Bakanlığımızın hazırlamış olduğu Öğrenci Bilgilendirme Rehberi ve Veli Bilgilendirme Rehberi doğrultusunda öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği konusunda alınan tedbirler yıl boyunca uygulanacaktır.

Her yeni eğitim yılı yeni bir başlangıç taze bir heyecandır. İyi bir başlangıç, hedefe giden yolda en iyi motivasyondur. Amacımız, öğrencilerimizi yeni başlayacakları eğitim ortamına hazırlarken kendilerini büyük bir ailenin parçası olarak hissetmelerini sağlamaktır.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler; yeni hayatınızın ilk gününde heyecanınızı yürekten paylaşıyoruz. Arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi ve okullarınızı özlediniz. Bizler de sizler ile göz göze olacağımız günleri çok özledik. Her biriniz sahip olduğunuz potansiyel ile bu güzel ülkenin en kıymetli cevherlersiniz. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Yeni hayatınızınız ilk gününde hepinize yürekten başarılar diliyorum.

Kıymetli meslektaşlarım; çocuklarımıza iyi insan ve iyi vatandaş olma noktasında yön veren,  millî ve manevî değerlerimiz ışığında yollarını aydınlatacak olan sizlersiniz. Öğrencilerimizi öğrenme aşkıyla ve yüce ideallerle donatırken her gün koşarak gelecekleri, tutkuyla bağlanacakları bir öğrenme ortamları sizlerin eseri olacaktır.

Bizlere her zaman destek olan değerli velilerimiz; evlatlarınızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi,  nitelikli ve mutlu bir insan olarak yetişmesi son derece önemli. Hepimiz çocuklarımız için en iyisini istiyor,  aynı amaç için aynı yoldan gidiyoruz. İnanıyorum ki muvaffak olacağız.

Bu vesile ile tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyor, yeni öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                                        Dr. Mücahit Murat Yentür

                                                                                                                                                                                                       İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.