İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "Kurban Bayramı" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının güçlendirildiği, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı'na ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, toplumsal huzur ve mutluluğumuzu perçinleyen, birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesine vesile olan özel günlerdir. Bayramlar aynı zamanda hatırlama ve hatırlanma zamanlarıdır. Komşumuzun, akrabamızın, yoksulun, yetimin ve ihtiyaç sahiplerinin hakkını ve hatırını gözetmek, birbirimizle muhabbetimizi artırmak, hürmetle bayramlaşmak ve gönüller almak, Kurban Bayramı'nın ruhuna çok yakışacaktır.

İnancımızın temelini teşkil eden, kültürümüzün önemli bir parçası olarak bizleri bugünlere getiren ve yarınlara taşıyacak olan bayram günlerini bir fırsat olarak görmeli; dargınlıkları ve kırgınlıkları tamir ve telafi etmeliyiz.

Ailemizle, yakınlarımızla ve tanıdıklarımızla bayramlaşırken; hastaları, yaşlıları ve kimsesizleri de bayram sevincimize ortak etmeli, huzurevlerine ve çocuk esirgeme kurumlarına ziyarette bulunmayı ihmal etmemeliyiz.

Sosyal, ekonomik ve toplumsal hayatımızda düzenleyici bir yönü, toparlayıcı niteliği olan bayram günlerinde; hüzünlerin yerine sevinci koymalı, inanç, örf ve adetlerimizi en güzel şekilde uygulamalı ve yaşatmalı, Kurban Bayramı'nı bu şuurla geçirmeliyiz.

İzmir eğitim ailesi olarak; evlatlarımızı bu ruh ve bilinçle yetiştirecek, milli ve manevi iklimimizin güzelliklerini, onlardan aldığımız güç ve heyecanla geleceğe taşıyacağız.

Unutmamalıyız ki; ülkemizin her bir köşesinde huzurla ve mutlulukla bayramlarımızı kutlayabilmemizi, mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd eder; öğrencilerimizin ve kıymetli ailelerinin, tüm eğitim camiamızın ve aziz milletimizin mübarek Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım.

Dr. Murat Mücahit Yentür

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.