İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "Ara Tatil" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin üstün gayretiyle tamamladığımız sağlıklı ve verimli bir eğitim sürecinden sonra bir ara tatile daha ulaştık. Ara tatil ile öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, göstermiş oldukları gayretin neticesinde kısa bir soluklanma fırsatı bulacaklardır.

Ara tatil dinlenip yenilenmek, aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek, kendimizi değerlendirip başlayacak olan yeni sürece dinamik şekilde dönebilmek için iyi bir fırsattır. Öğrencilerimizin kendilerine zaman ayırarak kültür, sanat, bilim ve spor etkinlikleriyle nitelikli ve keyifli zaman geçirmeleri, bol bol kitap okumaları bu süreçte çok kıymetlidir.

Öğrencilerimiz; keşfederek, denemekten vazgeçmeyerek, değişen koşullara hızla uyum sağlayarak, büyük bir heyecanla çalışmalarına devam ettiler. Akademik başarılarının yanında, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda bölgesel, ulusal ve uluslar arası bir çok başarıya imza attılar.

Öğretmenliği meslekten öte bir yaşam biçimi haline getiren meslektaşlarımız; yüz yüze eğitimin aksamaması için Bakanlığımızın almış olduğu tüm tedbirleri eksiksiz uygulayarak büyük bir başarı sergilediler ve öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda özverili çalışmalarıyla müstesna birer rehber oldular.

Ara tatilden önceki eğitim sürecini geride bırakırken; eğitim öğretim süreci boyunca yaptığımız çalışmaları ve uyguladığımız projeleri gözden geçirecek, muhasebemizi yaparak elde ettiğimiz birikim ve tecrübelerle 2021-2022 eğitim öğretim yılının son çeyreğini daha verimli ve başarılı geçirme gayretinde olacağız.

Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin dinlenip yenileneceği ara tatilden sonra okullarımızda yüz yüze eğitime Covid-19 salgını ile ilgili tedbirlere hassasiyetle uyarak kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Eğitim öğretim sürecini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi ve fedakâr ailelerini tebrik eder, tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.