İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "Anneler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Sevgi, şefkat ve merhametleriyle bizi hayata hazırlayan, geleceğe uzanan yolda rehberimiz olan, baş tacı annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyoruz.

Annelik öyle kutsal ve eşsizdir ki; taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde karşılıksız emek ve sınırsız sevgisiyle evlatlarını yetiştiren annelerimiz, dünya alemindeki tüm duyguların en saf ve yüce halinin timsali olmuştur.

Aile ve toplum hayatının en temel unsuru olan annelerimiz; sevginin, fedakârlığın ve özverinin kaynağıdır.

Bizleri yetiştirirken her türlü zorluğa göğüs geren, her güçlüğe sabır ve metanetle karşı koyan annelerimiz, aynı zamanda ilk öğretmenimizdir.

Her devrin büyük insanlarını ve nitelikli nesillerini yetiştiren, geleceğe hazırlayan annelerimizin merhametine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin en önemli görevidir.

Haklarını hiçbir suretle ödeyemeyeceğimiz değerli annelerimizin her daim gönül rızasını almalı ve hiçbir zaman saygıda kusur etmemeliyiz.

İnsanlığa, iyiliğe, vicdana ve hülasa hayata dair ne varsa bize öğreten annelerimize minnettarız.

Bu duygu ve düşüncelerle; yaşamlarımızı varlıklarıyla onurlandıran, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunan başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum.

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.