İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın temel taşı olmuş, Kurtuluş Savaşı'nda vatanın bağımsızlığı için cesurca cepheden cepheye koşmuş, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra toplumsal hayatın her alanında yerini almıştır.

Millet ve devlet yapımızın merkezinde yer alan Türk kadını, her dönemde ve ihtiyaç hissettiğimiz her anda toplumun can damarı olmuştur.

Aile yapısının temel unsuru olan kadınlarımız ve annelerimiz; sevginin, fedakârlığın ve özverinin kaynağıdır. Toplum yapısının güçlendirmesinin yanı sıra şekillendirilmesinde, ülkemizin toplumsal birliği ve dirliğinin sağlanmasında kadınlarımızın hayati rolü olduğu ortadadır.

Yaşamın her alanında üstlendikleri tüm görevleri takdire şayan bir şekilde yerine getiren kadınlarımız, büyük bir emek ve sonsuz sevgi vererek yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin mimarları olmuştur. Sevgiyi, nezaketi, inceliği gelecek nesillere öğreten yine kadınlarımızdır.

Bilimden sanata, spordan edebiyata, ev hayatından çalışma hayatının her alanına kadar fedakârca var olan kadınlarımızın elinin değdiği her yere güzellik, emeğinin geçtiği her işe bereket hâsıl olmuştur.

Bu vesile ile yaşamlarımızı varlıklarıyla onurlandıran, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunan, üstlendikleri her görevde sorumluluklarını takdire şayan şekilde yerine getiren tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutlar; görevi başında şehit düşen kadın öğretmenlerimize, vatan müdafaasında şehit düşen kahramanlarımızın anne ve eşlerine, Hakk'ın rahmetine kavuşmuş kadın personellerimize ve tüm kadınlarımıza minnet ve şükranlarımı sunarım.

 

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.