İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "30 Ağustos Zafer Bayramı" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Kahraman milletimizin azmini, bağımsızlık öyküsünü ve iradesini simgeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yılını kutlamanın çoşkusu ve sevinci içindeyiz.

Tarihi kahramanlıklarla dolu milletimizin İnönü'de ve Sakarya'da verdiği destansı mücadelenin Dumlupınar'da taçlanmasıdır 30 Ağustos.

26 Ağustos 1922 sabahı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kocatepe'de top sesleriyle başlayan Büyük Taarruz, Dumlupınar'da kesin bir zaferle sonuçlanmış, istikbalin ve istiklalin taarruzu olarak tarihe altın harflerle yazılmıştır.

Dumlupınar'da; aşılmaz, sarsılmaz ve yenilmez kudretini ortaya koyan Türk Milleti, esaret zincirlerini parçalamış, 1071 Malazgirt zaferiyle vatan haline gelen Anadolu'nun hiçbir güç tarafından ele geçirilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya haykırmıştır.

Diretmelere boyun eğmeyen, "Ya İstiklal Ya Ölüm" diyerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden kahraman milletimizin Çanakkale'de can bulan mücadele azmi, büyük taarruzla nihayete ermiştir.

Dumlupınar'da yurdumuzun üstündeki karabulutlar dağılmış, ufkumuzda güneş açmıştır.

Sarsılmaz irademizle alevlenen hür ve bağımsız olma hasletimiz hiç tükenmeyecek, vatan sevgimiz harlanarak devam edecektir. 

Milli, manevi ve ahlaki değerlerle mücehhez, ülkesini ve milletini çok seven bir nesil yetiştirme gayretimizi tüm gücümüzle sürdürecek, 100 yıl önce olduğu gibi bugün ve yarın da ülkemizin istikbaline sahip çıkacak, geleceğe aynı kararlılıkla ve emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Bu vesile ile; 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümünde, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, gazilerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun!

Dr. Murat Mücahit Yentür

 İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.