İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumsal farkındalığı arttırması ve engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta kendilerini ifade etmelerine olanak sağlaması açısından çok özel ve anlamlıdır. Doğuştan veya sonradan çeşitli nedenlerle oluşan engelli olma hali, sadece engelli bireylerimize özgü bir durum değildir. Unutulmaması gerekir ki her insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın toplumun vazgeçilmez ve ihmal edilmez bir parçası olduğunu hiçbir zaman unutmamalı, en temel ve evrensel hakları olan yaşama eşit ve etkin katılımlarını tesis etmeliyiz.

Toplumun her kesiminden vatandaşlarımız; şartları ne olursa olsun, eğitim hakkına kolayca ve kesintisiz olarak ulaşabilmelidir. "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla tarihin her döneminde devlet yöneten bir medeniyetin mensupları olarak bizler, eğitim politikalarımızı, proje ve çalışmalarımızı bu doğrultuda oluşturuyoruz. Engellerini hep birlikte kaldırıp, engellilerimizin hayatlarını kolaylaştırmayı ve ihtiyaç duyduklarında her an yanlarında olmayı amaçlıyoruz.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek, toplumla bütünleşmelerini sağlamak ve onlar için daha erişilebilir bir dünya düzeni oluşturmak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Sosyal, kültürel, sportif faaliyetleri ve üretime katılmalarına olanak sağlayacak çalışmaları sürekli gündemimizde tutuyor, hayatın her alanında, en az herkes kadar başarılı olan özel öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Bu özel gün vesilesiyle, özel öğrencilerimize ve onları ilgiyle yetiştiren ailelerine, üstün gayretle görev yapan engelli personellerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaların ve toplumsal farkındalığın artışına vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.