İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

İnönü'de, Sakarya'da ve Dumlupınar'da onurlu bir var oluş mücadelesi veren kahraman milletimiz, dünyanın dengelerini değiştirerek kazandığı şanlı zaferi, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." şiarıyla 99 yıl önce bugün, Cumhuriyetle taçlandırmıştır.

29 Ekim; işgalin, zulmün ve imkânsızlığın içinde yok olmak üzere olan milletin küllerinden yeniden doğup bağımsızlığını ve egemenliğini tüm dünyaya haykırmasıdır.

Aziz milletimizin her türlü imkânsızlığa rağmen istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kahramanlık, bugün daha güçlü bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağını oluşturur.

Cumhuriyet, milletimizin bu topraklarda ebediyen yaşama ve bekasını devam ettirme kararlılığımızın ifadesi, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denilenleri başardığımızın en büyük ispatıdır.

Mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine kast edecek olanlara hak ettikleri karşılığı vermekten asla imtina etmeyen tarihimizin ebedi kahramanları ecdadımızdan aldığımız cesareti sonsuza dek sürdürecek, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Cumhuriyet'i geleceğe taşıyacağız.

Aklın ve bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerini özümsemiş, ülkesini ve milletini çok seven bir nesil yetiştirmek için çalışmaya devam edecek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ülkemizi "Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma" hedefini ilk günkü heyecan ve sebatla sürdüreceğiz.

Malazgirt'ten İstanbul'un Fethine, Çanakkale'den Kurtuluş Savaşı'na ve nihayetinde 15 Temmuz'a uzanan nice şanlı zaferden aldığımız feyz ve parlak mazinin ilhamıyla var olduk. Milli ruhun irade ve irfanıyla mücadele azmimizi diri tutacak, kutsal vatan toprağında şanlı bayrağımızı ilelebet dalgalandıracağız.

İzmir eğitim ailesi olarak, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.