İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk öğretmenler için şu cümleyi kurar; "Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir." Milletimizin istikbaline uzanan yolda en büyük gayreti gösteren öğretmenlerimiz, bir gün değil bir ömür baş tacıdır. Milli ve manevi değerlerimizin aydınlığında yetiştirdiğimiz vatanına ve milletine meftun evlatlarımız, ülkemizin teminatı olacaktır.

Öğretmenlik, insanlık tarihi kadar eski ve bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve onurlu bir meslektir. Bir toplumun bilimsel, sosyal, kültürel, ekonomik yönden kalkınabilmesi ve her alanda müreffeh olabilmesi öğretmenlerimizin çaba ve gayretine bağlıdır.

Ülkemiz, idealini ve heyecanını daima taze tutan, kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir. Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye'sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız sizlerin ellerinde şekillenecektir. Bu ülkeyi çok sevip sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacaktır.

Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde, mesleğini sınıf duvarlarının ötesine taşıyarak geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye'sini inşa etmek üzere hizmette bulunan sizlere müteşekkiriz.

Bizler bu hayali gerçek kılmak üzere yola çıktık. Hiçbir zorluk, hiçbir engel bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Bu vesile ile; hain terör örgütünün saldırısı sonucu Gaziantep'te şehit olan öğretmenimize, hayatını kaybeden öğrencimize ve vatandaşımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, şehit öğretmenimizi ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm meslektaşlarımın "24 Kasım Öğretmenler Günü" nü kutlar, emekli olmuş arkadaşlarımıza ömür boyu sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

İl Milli Eğitim Müdürü 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.