İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "19 Eylül Gaziler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Aziz milletimizin gururla ve şerefle baş üstünde taşıdığı bir unvan olan gazilik, şehadet mertebesinden sonraki en kutsal rütbedir. Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için, üstün bir cesaret örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarını şükranla yâd ediyoruz. 

Milletimizin binlerce yıllık tarihi boyunca bir kere dahi yüzünü eğdirmeyen, dosta düşmana muhtaç etmeyen, varlığını ulusumuzun varlığına adayan yüce gönüllü şehit ve gazilerimizin aziz hatırası önünde ne yapsak kâfi gelemez.

Vatan toprağında huzur ve güven içinde yaşamamızın asli unsurlarından biri olan kahramanlarımız, Türk milletinin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahiptir. Gazi milletimizin evlatları, şanlı mazimiz boyunca istiklal ve istikbal davası için en güç koşullar altında dahi arkalarına bakmadan canlarını ortaya koymaktan çekinmemiştir. Hür yaşama irade ve azminden zerrece taviz vermeyen vatan evlatları, gaza ruhunu her daim diri tutarken kendilerine bahşedilen emsalsiz onuru ömür boyu gururla taşırlar.

İzmir eğitim ailesi olarak ebedi kahramanlarımızı bir gün, değil bir ömür kalplerimizde taşıyacağız. Öğrencilerimizin ecdadını tanıyan, milli ve manevi değerlerimizin şuurunda, geçmişinden aldığı ders ile geleceğini planlayan bireyler olması için her türlü gayreti göstereceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimize ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimize yüce Allah'tan rahmet diliyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.  

 

Dr. Murat Mücahit YENTÜR 

İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.