İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Ülkemizin bekasını, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi ve özgürlüklerimizi hedef alarak FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi; aziz milletimizin tek yürek olup ortaya koyduğu kahramanlık destanıyla bertaraf edilmiştir.

15 Temmuz, egemenliği ve iradesi elinden alınmak istenilen bir milletin; cesareti, onurlu direnişi ve kahramanlığıyla kazandığı şanlı bir demokrasi zaferidir. Tarih boyunca hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen aziz milletimiz, canından değerli gördüğü kutsal vatan topraklarını ve egemenliğini hayatı pahasına korumasını bilmiş, 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tek yürek olup sokaklara dökülmüş ve bu hain darbe girişimine gereken cevabı vermiştir.

15 Temmuz, Türk milletinin istikbaline kast edecek dâhili ve harici her türlü saldırıyı, büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla aşmasının somut bir ifadesidir. Tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi; uçağın, helikopterin, tankın, topun ve modern silahların karşısına inancıyla ve cesaretiyle dikilen kahraman vatandaşlarımız, hiçbir gücün milletin iradesini rehin alamayacağını tüm dünyaya bir kez daha duyurmuştur.

Tarihin her döneminde var olan bu millet, binlerce yıllık geleneğiyle, 1071'den beri vatan tuttuğu bu topraklarda, dâhili ve harici her türlü saldırıya 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi en ağır karşılığı verecek, kutsal vatan toprağında varlığını ve egemenliğini daima sürdürecektir.

Kahraman bir milletin evlatları olarak bugün bizlere düşen en önemli görev; ecdadımızın emaneti olan kutsal vatanımızda şanlı bayrağımızı ebediyete kadar dalgalandırmak, ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast edecek tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı daima karşı durmak ve bu bilince sahip nesiller yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü"nün altıncı yıldönümünde, egemenliğimiz ve demokrasimiz uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerler uğruna ülkemizin her karış toprağını kanlarıyla sulayan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

 

Dr. Murat Mücahit Yentür

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.