İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde saygı ve minnetle yad ediyoruz.

Cesaret, kararlılık ve büyük bir azimle milletin refah ve mutluluğu için çalışan Atatürk, hayatını ülkesine ve ideallerine adamış bir kahraman, elde ettiği zaferler insanlık tarihine damga vurmuş müstesna bir şahsiyettir.

Kadim milletimizin tüm fertleriyle var olma mücadelesi verdiği Kurtuluş Savaşı'nı zafere ulaştıran muzaffer bir komutan, milli ve manevi değerlerin ışığında aklın ve bilimin egemen olduğu ülke hedefine ulaşmak için durmadan ve yorulmadan çalışan gerçek bir liderdir.

Dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomasi ve siyasetteki öngörüleri, ileri görüşlülüğü, reformları ve yaptıklarıyla sadece milletinin talihini değil tüm dünyadaki dengeleri de değiştirmiştir.

"Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir." ifadesiyle bölgesindeki tüm insanlığa huzur getirecek güçlü ve lider devlet ülküsüne varlığını armağan etmiştir.

Aziz Türk milleti, bu ideal üzerine kurulan devletimizin istiklâl ve istikbâline kastı olan iç ve dış tehditlerle canı pahasına mücadele edecek, mazlum milletlere umut olan Cumhuriyetimizi yüksek bir ruh ve şuurla muhafaza ve müdafaa etmeye devam edecektir.

İdrak ettiğimiz üzere, 10 Kasım sadece bir matem günü değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatma azmini tazelediğimiz gündür.

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir." sözünden hareketle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirasına sahip çıkıyor, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirme gayretimizi sürdürüyoruz.

Medeniyetimizin tertemiz izlerini takip ederek bizleri istikbâle taşıyacak neslimizi yetiştirirken ilhamımızı şanlı mazimizden ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün fikri zenginliğinden alıyor, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle ve kararlılıkla yürüyoruz.

Ebediyete irtihal edişinin 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Ruhları şad olsun!

                                                                                                                                                                                                                                                                               Dr. Murat Mücahit YENTÜR

                                                                                                                                                                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.