İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Mücahit Yentür'ün

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihal edişinin 84. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyet başta olmak üzere elde ettiği başarıların tamamını Aziz Türk Milleti'ne armağan eden Atatürk, mücadeleci kişiliği, düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle tüm milletlerin takdir ve saygısını kazanmıştır. Son nefesini verene kadar ülkesine hizmet etmiş ve dünya arenasında, Türk milletini hak ettiği yere ulaştırmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır.

Birinci Dünya Savaşı'nda cepheden cepheye koşmuş, Kurtuluş Savaşı'nda milletimizin içinden geçtiği o çetin ve zorlu süreci en iyi şekilde tahlil ederek " Milletin istikbalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır." düsturuyla milleti birbirine kenetlemiştir. Her şartta milletine koşulsuz güvenen büyük komutan ve devlet adamı milli iradeyi her şeyin üstünde tutarak, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmayı hedef göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; sadece muzaffer bir asker değil aynı zamanda ileriyi gören bir devlet adamıdır. Bağımsızlığın ve milli egemenliğin önemini bilen, milli ve manevi değerleri önemseyen, aklın ve bilimin öncülüğünde birçok yeniliğe ve başarıya imza atan bir liderdir.

Gerek askeri dehası, gerekse aldığı insani ve vicdani kararlar ile Türk Milleti'nin kendi kaderini tayini noktasında güçlü bir irade ortaya koyarken, her kararında, her icraatında, her adımında Türk milletine inanmış, hür ve bağımsız yaşamanın vazgeçilmezliğini rehber edinmiştir.

İzmir eğitim ailesi olarak, bugün bizlere düşen görev; bu mukaddes vatanı ilim ve irfanla yüceltmek; devletimizin bekası için var gücümüzle çalışmaktır.

Milli ve manevi değerlerle mücehhez şekilde hayata hazırladığımız evlatlarımız, "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." düsturundan hareketle, kahraman ecdadımızın büyük fedakârlıklarla bizlere emanet ettiği vatanımıza ve tüm değerlerimize sahip çıkma azminde ve kararlılığında olacaktır.

Bu düşüncelerle, ebediyete irtihal edişinin 84. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Dr. Murat Mücahit Yentür

İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.