İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün İzmir'e Veda Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün İzmir'e Veda Mesajı

BU BİR VEDA DEĞİL, VEFADIR...

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in takdir ve tensipleriyle İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine atanmış olmamdan dolayı yürütmekte olduğum İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum. Şahsıma böylesine onurlu bir görevi tevdi eden Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ederim.

Tarihiyle, kültürüyle ve tüm zenginlikleriyle Ege'nin incisi olan güzel kentimiz İzmir'de bulunduğumuz makamların bizlere emanet edilen hizmet makamları olduğunu hiç unutmadan, çalışma arkadaşlarımızla kapımızı ve gönlümüzü bütün İzmirlilere her zaman açık tutarak, mesai mefhumu ve kişi ayrımı gözetmeden görevimizi sürdürdük.

Bu süre boyunca İzmir'deki okullarımızı birer öğrenen okul noktasına taşımak için bilimden sanata, spordan kültüre birçok alanda projeler gerçekleştirirken öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hem sosyal-duygusal hem de akademik birikimlerini geliştirmek adına onlara destek olmanın ve hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Toplumun geleceğini inşa etme heyecanını birlikte paylaştığımız, öğrencilerimiz için özveriyle çalışan ve özgün çalışmalar ortaya koyan öğretmenlerimizden aldığım ilhamla ve öğretmenlik mesleğine başladığım ilk günkü heyecanla hayallerimizi hedeflere, hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmenin huzuru ile İzmir'e veda ederken bilgiye, bilime, sanata, vatanına ve milletine tutkulu, sürekli gelişmeyi hedefleyen bir nesil yetiştirme amacında birlikte yol aldığımız öğretmenlerimize minnettarlığımı bu vesile ile bir kez daha ifade etmek isterim.

"Bâki kalan bu kubbede hoş bir sadâ imiş." Dileğimiz, görev yaptığımız yerlerde hoş bir seda bırakarak gidebilmekti. İzmir'de hiç silinmeyecek güzel anıları ve hayalleri geride bırakırken burada elde ettiğimiz bilgi ve tecrübelerimizle İstanbul'da canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

İzmir İl Millî Eğitim Müdürü olarak görev yaptığım süre içerisinde şahsım ve kurumum adına desteklerini, takdir ve taltiflerini sunan Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'e ve devlet büyüklerimize şükranlarımı arz eder; görevde bulunduğum süre içerisinde emek sarf eden tüm çalışma arkadaşlarıma, yönetici ve öğretmenlerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, üniversitelerimize, sivil toplum örgütlerimize ve çok değerli İzmirlilere şahsıma gösterdikleri ilgi ve hüsnü kabulden dolayı canıgönülden teşekkür ederim.

Tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle sanatçılara, âlimlere, düşünürlere ilham kaynağı olan, Çaka Bey'in emaneti güzel İzmir ve İzmirlilere bu kentin dizeleriyle vedamı değil vefamı sunarım.

 

"İzmir Ege yarısı, meltem kokar, tuz kokar.

  İzmir insan yuvası, can kokar, canan kokar.

  İzmir zafer yuvası, kan kokar, tarih kokar.

  İzmir efeler yuvası, yürek kokar, şan kokar."

 

Allah'a ısmarladık İzmir...

Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR

İzmir İl Millî Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.