İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Ömer Yahşi'nin İlköğretim Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü  Sayın Dr. Ömer Yahşi'nin İlköğretim Haftası Mesajı

İzmir'de yaklaşık 850 bin öğrenci, 60 bin öğretmen ve okul çalışanı ile birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak yeni bir öğretim yılına daha merhaba diyoruz.Bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına; öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın coşkusunu yaşamaktadır.

'Vatanı sevmek önce onun evlatlarına sahip çıkmakla başlar.' şiarıyla çıktığımız yolda nitelikli eğitim imkânına kavuşturduğumuz her çocuk ile daha da büyüyor ve güçleniyoruz. Yarının Türkiye'sine yön ve şekil verecek olan çocuklarımız, kalplerindeki azim, ruhlarındaki adanmışlıkla çağa tanıklık eden değil çağa liderlik eden bir nesil olacak.

Hayalleri ve ufku sınırlarımızı aşan bir nesil yetiştirmek üzere hayata geçirdiğimiz projelerle İzmir'in merkezinden en uzak beldesine kadar öğrencilerimizin elini tutmaya yüreğine dokunmaya gayret ediyoruz.

Sevgili Çocuklarım;

Sizler, yarına bakan yüzümüz, en büyük zenginliğimiz aydınlık geleceğimizsiniz.Bilgiye, sanata, öğrenmeye, milletine ve vatanına tutkulu, hedefi yıldızlar olan bir nesil olarak sizler yarının güçlü Türkiye'sinin ilhamı olacaksınız.

Şimdi hazırlık vaktidir.  Rüyalarınızın peşinden koşun, keşfedin, hayal edin, bulun. Göreceksiniz ki yüreğiniz ile sevdiğiniz dertlendiğiniz her işte başarıya ulaşacaksınız. Akademik gayretlerinizin yanı sıra sanata ve spora da mutlaka zaman ayırın. Bir hayra, bir iyiliğe, bir tebessüme sebep olmayı da ihmal etmeyin.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız." diyerek siz çocuklarımıza duyduğu güveni ifade ediyor.

Geleceğin Mimarı Değerli Meslektaşlarım;

Eğitimde en önemli unsur ise kuşkusuz öğretmenlerdir. Çünkü hayattaki en büyük başarı bir insanın kendini gerçekleştirme arzusuna vesile olmak bir kapı açmaktır. Yüreğine dokunduğumuz her çocuğa, rüyalarının peşinden gitme cesaretini ve kararlılığını aşılayabiliriz.Yarının Türkiye'sine yön ve şekil verecek olan evlatlarımızı yetiştirirken  hedefimiz vatanımızı, küresel başarı hikâyelerinin çıktığı bir ülke, haline getirmektir.

Değerli veliler;

En kıymetli varlıklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz. Evlatlarınızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi,  nitelikli ve mutlu bir insan olarak yetişmesi hepimiz için son derece önemli.  Bu süreçte sizlerin evlatlarınıza olan koşulsuz sevgi ve ilginiz olumlu, yönlendirici katkılarınız,  onların üretken, araştıran, yorumlayan, mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde en önemli etkendir. Milletimizin duası evlatlarımızı parlak bir atiye hazırlarken birlik ve beraberliğimizden güç alarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederim.

 

                                                                                                                                                                                                                               Dr. Ömer YAHŞİ

                                                                                                                                                                                                                      İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                        

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.