İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Ömer Yahşi´nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Ömer Yahşi´nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Toplumun erdem aynası olan aile kurumunun baş tacı kadınlar, milli ve manevi değerlerimizin nesiller boyu taşınmasında, güçlü ve özgüven sahibi bireylerin yetişmesinde kilit rol üstlenmişlerdir. Kadınlar, yetiştirdikleri nesillerle ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadırlar.

Kadınların omuz vermediği, sahip çıkmadığı hiçbir hareketin başarıya ulaşması mümkün değildir. Yaşamın her anında varlıklarını hissettiğimiz bizi biz yapan, ilham veren değerli kadınlarımız geçmişte olduğu gibi bugün de milletimizi emin adımlarla aydınlık bir istikbale taşıyacaktır.

Türk toplumunun gelişip yükselmesinde aile yapısının önemine inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şöyle sesleniyor: “Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her bir devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.” Toplumu ayakta tutma noktasında kadınlarımız önemli bir vazifeyi ifa ediyorlar. Evlatlarını yetiştirirken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, koşulsuz sevgi, sonsuz merhamet ve şefkat gibi en ulvi hasletlerin sembolü anneler ülkemizin güçlü yarınlarının teminatıdır.

Tarih boyunca kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, azmiyle emeğiyle, fedakârca gayretleriyle, dişiyle tırnağıyla yeri geldiğinde canıyla bu toprakları bizlere vatan kılan milletimizin kadınlarını saygıyla selamlıyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Sağlıklı, huzurlu, mutlu yarınlar diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                        Dr. Ömer Yahşi

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.