İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Beydağ, Kiraz ve Ödemiş İlçelerini Ziyaret Etti

İzmir’de eğitimi daha ileriye taşımak, eğitimle ilgili sorunları yerinde  görmek, öğretmen ve öğrencilerle sıcak temas içerisinde olmak,  yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacı ile  ilçe ziyaretlerinde bulunan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Ödemiş, Beydağ, Kiraz ilçelerinde incelemelerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Beydağ, Kiraz ve Ödemiş İlçelerini Ziyaret Etti

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

 

İlk olarak Ödemiş ilçesini ziyaret eden İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Müdür Yardımcısı İlker Erarslan ve Müdür Yardımcısı Harun Yazar, Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut ile bir araya geldiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut’un, eğitim kurumlarıyla ilgili brifing sunumunu gerçekleştirmesiyle başlayan toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin, okul ve kurum yöneticilerinden okulların sorunlarını dinlemesi ve çözüm yollarını paylaşmasıyla sona erdi.

Toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve beraberindeki heyet, makamında menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybeden, Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Şehit Öğretmen Ayhan Kökmen için, ilçedeki öğretmen ve yöneticilere taziye ziyaretinde bulundu.

Ödemiş 80. Yıl Efe İlkokulunda, birleştirilmiş sınıflı köy okullarında görev yapan müdür yetkili sınıf öğretmenleriyle bir araya gelen Yahşi, köy okullarında görev yapan öğretmenlerimizin sorunlarını dinleyerek çözümler yollarını paylaştı.

 

Çocuklarımız Bizlere Emanet

Ödemiş’in ardından Beydağ’a hareket eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, ilk olarak Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçünçü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Değirmenci ile bir araya geldi.

Beydağ Cumhuriyet Anadolu Lisesinde tüm okul müdürleriyle tanışarak, ilçe hakkında bilgi alan Yahşi, ilçede tekli eğitime geçilmiş olması, öğretmen ihtiyacı ve acil bina ihtiyacının bulunmaması, okullarımızda madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıkların olmaması gibi nedenlerden dolayı Beydağ’ı, İzmir’in en sorunsuz ilçelerinden biri olarak gördüğünü belirtti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, toplantıda yapmış olduğu konuşmada okul müdürlerine yönelik olarak “Çocuklarımız bizlere emanet, sorumluğumuz büyük.” Diyerek çocuklarımızın hiçbir bağımlılığın ağına düşmemesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi. “Öğretmenlerimizin yüzüne bakarken kalbimizle bakacağız.  Öğrenci, veli ve öğretmenine adaletli davranan, okulunun içinde ve etrafında huzur sağlamış idarecilerimizin başımın üzerinde yeri var.” diyerek tüm eğitim çalışanlarına vermiş oldukları emek için teşekkür etti.

 

Z Kütüphane Açılışı

Son olarak Kiraz ilçesine yapmış olduğu ziyarette Çayağzı Ortaokulu Z Kütüphanesinin açılışını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, kütüphaneyi inceleyerek öğrencilere bir istekleri olup olmadığını sordu. Okulun ihtiyacı olan yemekhane için ve kütüphaneye kitap konusunda destek olunması için talimat veren Yahşi, Çayağzı İlkokulu 1.sınıf öğrencilerini de ziyaret ederek minik öğrencilerle sohbet etti.

 

Özel Öğrenciler İçin Okul

Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda okul ve kurum müdürleri ile bir araya gelen Yahşi, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Toplantıda sunum yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Yazıcı, “Kiraz ilçemizde 40 kurum ve 6782 öğrencimiz vardır. Bu yıl Haliller İlkokulunda açılan iki alt sınıfta özel öğrencilerimize eğitim verilmektedir.” diyerek özel öğrencilerin eğitimlerinde aksama olmaması için her türlü çalışmayı yaptıkları bilgisini verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, özel eğitim öğrencileri için ilçede özel eğitim okulu yapılması için gerekli çalışmaları yapacaklarını kaydetti. Özel eğitim öğrencilerinin eğitim alabilmeleri, huzurla ve güvenle okula gelebilmelerinin öneminden bahseden Yahşi, bu öğrenciler  için her zaman pozitif ayrımcılık yapacaklarının altını çizdi.

Halk Eğitimi Merkezi ile Mesleki Eğitim Merkezinin bina ihtiyacı olduğunu ve yatırım konusunda Kiraz’a gerekli desteği vereceklerini belirten Yahşi, bina ihtiyacı ve merkeze ilkokul yapılması konusunda gerekli girişimlerin başlatılması talimatını verdi.

Yahşi, toplantıda tekli eğitime geçişin tamamlandığı Kiraz ilçesini takdir ettiğini söyleyerek destekleri için Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak’a ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’a teşekkür etti.

 

En güvenilir biz olmak zorundayız

Toplantıda yapmış olduğu konuşmada İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; bize emanet edilen çocuklara sahip çıkacağız. Çocuklarımıza bu ülkenin ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlatmak zorundayız. Aileler, en değerli varlıklarını bize emanet ediyorlarsa en güvenilir biz olmak zorundayız.” diyerek ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan çocuklar yetiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.