İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Mesajı


Geleceğimizin Teminatı Sevgili Gençler,

 

Eğitim hayatınızda önemli dönemeçlerinden birine yaklaşmış bulunuyorsunuz. Uzun soluklu bu süreç boyunca elinizden gelenin en iyisini yapmak için gayret gösterdiniz. Hayallerinize giden yolda öğretmenlerinizin rehberliğinde, aileleriniz ile birlikte hiçbir fedakârlıktan kaçınmadınız. Bu yolculuk boyunca akıttığınız alın ve akıl teri, gösterdiğiniz azim ve kararlılıkla, hayallerinize adım adım yaklaştınız.

Her biriniz sahip olduğunuz potansiyel ile bu güzel ülkenin en kıymetli cevherlersiniz. Sadece ailenizin değil, aynı zamanda milletimizin de istikbalisiniz. Hayatın her alanında göstereceğiniz liderlik, yenilikçilik ve çözüm odaklı yaklaşımlarınızla, ülkemizin karşılaştığı sorunları aşacak ve bizleri daha parlak bir geleceğe taşıyacaksınız. Kendi potansiyelinize inanarak ve bu potansiyeli gerçekleştirmek için durmaksızın çalışarak, büyük başarılara imza atacağınıza yürekten inanıyorum.

Yarınlarınızın temelini atacağınız yükseköğrenim sınavında hepinize başarılar diliyorum.

 

Değerli Veliler,

 

Dünyaya geldikleri andan itibaren gözümüzden sakındığımız, üzerine titrediğimiz, zaman zaman kaygılandığımız evlatlarımızı yeni bir hayata uğurlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek üzere girecekleri bu sınavda stresten ve heyecandan uzak durdukları sürece bilgi birikimlerini en iyi biçimde yansıtacaklarına inanıyorum.

Yükseköğrenim, kariyer seçeneklerinden yalnızca biridir. Unutulmamalıdır ki hayat başarısı sınav puanlarından önce gelir. İyilik, merhamet ve adaletten müteşekkil bir kalp ile çıkılan her yolun sonunda başarı kaçınılmazdır.

Sınava hazırlık sürecinde öncelikle öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen idareci, öğretmen ve velilere teşekkür ediyorum. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında görev alan idareci ve öğretmenlerimize kolaylıklar diliyorum.

                                                                                                                                   

 

                                                                                                                                                                                          Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.