İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Ramazan Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Ramazan Bayramı Mesajı

Milletimizi, rahmet, mağfiret ve hidayet iklimi ile kuşatan bir Ramazan ayının daha sonuna vasıl olduk. İnsana; fiziki varlığıyla bir zerre, manevi varlığıyla bir âlem olduğunu hatırlatan sabrın ve paylaşmanın en müstesna örneklerinin yaşandığı mübarek ramazan ayının ardından gelen bu bayram, dünyada ve ülkemizde yaşanan bu zor günlerde çok daha büyük ve özel bir anlam ifade ediyor.

 Her mihnetin sonunda bir armağan olduğunu, hiçbir zorluğun ebedi olmadığını, el ele gönül gönüle verirsek her güçlüğün üstesinden geleceğimizi bizlere bir kez daha hatırlatan müstesna günlerden geçiyoruz. Manevi değerlerimiz içinde en güçlü hasletlerden biri olan bayramlarımız, birlik ve beraberliğimizi perçinlerken millet olarak kenetlenmemize bir vesiledir. Milli eğitim ailesi olarak biz de çocuklarımızı daha güzel, daha güçlü yarınlar için hayata hazırlarken manevi değerlerini benimsemiş nesiller yetiştireceğimize olan inancımız tamdır.

 Bu duygularla, aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ederken, onların kıymetli aileleri ve evlatları başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın Ramazan Bayramı'nı kutluyor, ülkemiz ve dünya için sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                             Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.