İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Ramazan Ayı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Ramazan Ayı Mesajı

Yüce Rabbimizin rahmet ve mağfiretine sığındığımız, kalplerimizi tövbe ve istiğfar ile arındırdığımız, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, rahmet ve bereketi kuşanmış, mağfiretimize vesile olan bir Ramazan ayını daha idrak ediyoruz.

Bu mübarek ayda hidayet rehberi olan Kur'ân-ı Kerîm'in ışığında; dua, ibadet ve taatle kalplerimizi aydınlatmaya, oruç ibadetiyle, ruhlarımızı arındırmaya, isâr duygularıyla da nefsi terbiyeye gayret edeceğiz.

Ramazan ayının manevi iklimi; iyilik, huzur, güven, merhamet ve ahlaki yükselişin hâkim olduğu bir dünyanın inşası için fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlatır. Yaptığımız ibadetlerimiz, iftar sofralarında bölüştüğümüz lokmalarımız, zekâtlarımız, fitrelerimiz bizi birbirimize yaklaştırırken gönüllerimizi de bir eder. Paylaşmanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın bereketini birlikte eda etmek, aynı duygularda buluşmanın huzurunu yaşamak, zihin ve gönül dünyalarımızda tatlı hatıralar biriktirmek için ramazan ayı Müslümanlara sunulmuş bir fırsattır. İlahi rahmetin yeryüzüne sağanak sağanak indiği Ramazan-ı Şerif'te yapılan ibadetlerin ruhlara sükûnet, gönüllere letafet, kalplere ve zihinlere feraset kazandıracağı unutulmamalıdır

Rahmeti ve bereketi ile ruhlarımızı ihya edeceğimiz Ramazan ayını karşılarken, Kahramanmaraş depreminde kaybettiğimiz canlarımız ve Gazze'de kardeşlerimize yaşatılan zulmün ağrısı kalbimizi dağlıyor. Dualarımızla, dualarına ortak oluyor ve bu zor zamanlarda yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Dualarımız, zor zamanlarda olanlara umut ve sabır vermek için yükseliyor. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin, 'Bir kul, kardeşinin yardımında olduğu sürece, Allah da o kulun yardımcısıdır.' şiarıyla dün olduğu gibi bugün de inancı, mezhebi, kökeni ve düşüncesi ne olursa olsun devletimizin desteği ve milletimizin dayanışması her türlü takdirin üzerindedir. Yüce Allah, yaşadığımız zorlukları hafifletsin ve bütün kardeşlerimize güç versin. Bu mübarek zamanların feyzi, rahmeti, bereketi, mağfireti milletimizin, gönül ve ümmet coğrafyamızın her zaman üzerine olsun.

2024 yılı Ramazan-ı Şerif'in eğitim ailemize, aziz milletimize ve İslâm âlemine huzur ve sükûnet getirmesini niyaz ediyorum. Yüce Rabbimiz bu mübarek ayda; ibadet ve kulluk adına atılan adımlarımızı dergâhı izzetinde en güzel şekilde kabul eylesin. Sağlık ve sıhhat içerisinde bayrama ulaşmayı hepimize nasip etsin.

                                                                                                                              Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.