İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Ara Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Ara Tatil Mesajı

Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

Bu yıl ilk kez bakanlığımızca hayata geçirilen ara tatil uygulaması ile öğrencilerimiz, bugün ilk dönem boyunca göstermiş oldukları gayretin neticesinde kısa bir soluklanma fırsatı bulacaklar. Öğretime verilen bu küçük mola ile birlikte öğrencilerimiz; kendileri için son derece özenle planlanmış, kültürden sanata, spordan doğaya, bilimden değerlerimize uzanan geniş bir yelpazede birbirinden anlamlı ve keyifli etkinliklerle nitelikli bir tatil imkânına kavuşmuş olacaklar.

Velilerimiz, 18-22 Kasım tarihleri arasında, 5 günlük sürede yapılacak faaliyetler hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'aratatil.meb.gov.tr' adresinden bilgi alabilir ve katılmak istedikleri faaliyetleri seçebilirler. 18 Kasım Pazartesi başlayacak ve 22 Kasım Cuma günü sona erecek takvime göre il merkezinde ve ilçelerimizde çeşitli konu başlıklarında farklı etkinlikler planlanmıştır. Yalnızca İzmir ilindeki okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz değil, kentimize misafir olarak gelen aileler ve çocukları da bu etkinliklere katılabilir.

Son derece zengin bir içeriğe sahip olan ara tatil etkinlikleri ile anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencilerimiz; yaparak yaşayarak hayata katılacakları, mantık ve muhakeme kabiliyetlerini geliştirecekleri ve yeteneklerini keşfedecekleri bir platformda benzersiz bir tatil deneyimi yaşayacaklar. Çocuklarımızın yalnızca aklını değil ruhlarını da besleyen, onlara bir ufuk açacak olan ara tatil etkinliklerine tüm öğrencilerimizi bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz eğitim ve öğretiminin ilk döneminin başarılı bir şekilde tamamlanmasında ve tatil etkinliklerinin planlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder mutlu ve huzurlu tatiller dilerim.                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                 Dr. Ömer Yahşi
                                                                                                                                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.