İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Anneler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin Anneler Günü Mesajı

Yaşam yolculuğumuzda ilk öğretmenimiz, şahsiyetimizin mimarı annelerimiz bir gün değil bir ömür yüreğimizin tahtındadır. İnsanı insan yapan erdemlerin 'ilk' okulu, sınırsız sevgi, şefkat, sabır, fedakârlık gibi en yüce hasletlerin timsali annelerimiz başımızın tacıdır.

Çocuk için hiçbir yer annenin kollarındaki kadar huzur verici, hiçbir şarkı anne sesi kadar güzel değildir. Evladı söz konusu olduğunda her mihneti bir minnet olarak kabul eden annelerimiz için söyleyeceğimiz her söz kifayetsiz kalacaktır.

Yaşımız ne olursa olsun her daim onlara sığındık, güç aldık, her koşulda hayata karşı dimdik durmamıza vesile oldular. Vicdanı, iyiliği, adaleti, paylaşmayı, zayıf ve güçsüz olanı kollamayı hülasa insanlığın, hakka bakan suretine dair ne varsa bize öğreten annelerimize minnettarız. İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde istemeyerek de olsa onlardan uzak kalsak da aklımız da kalbimizde onlarla.

Sütü ile evladının bedenini koşulsuz sevgisi ile ruhunu besleyen annelerimiz milletimizin can damarıdır. Bu duygularla başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, dünyamızı aydınlatan, bizi sonsuz sabır ve özveriyle büyüten annelerimizin anneler gününü kutlar, ebediyete irtihal etmiş annelerimizi ve rahmet ve minnetle yâd ederim.

                                                                                                                                                                                                                                                                        Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.