İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' Mesajı

Kadim tarihimiz boyunca medeniyetimizi atiye taşımak üzere bilime ve sanata gönül veren, yetiştirdikleri evlatlar ile aziz vatanımızın bekasını daim kılan kadınlarımız ile büyük ve güçlü bir ülke olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

En zor şartlarda dahi azim, irade ve fedakârlıklarıyla, Nene Hatunların, Şerife Bacıların kararlılığı ile Türk kadınları, hayatın her alanında kabiliyetlerini göstermekte tereddüt etmezler.

Aile kavramını yücelten kadınlarımız, milli ve manevi değerlerimizin nesiller boyu taşınmasında, güçlü ve özgüven sahibi bireylerin yetişmesinde en büyük paya sahiptir. Atiye hazırladıkları nesiller ile ülkemizin yarınlarını şekillendiren güçlü varlıkları ile ilham veren değerli kadınlarımız, geçmişte olduğu gibi bugün de milletimizi emin adımlarla aydınlık bir istikbale taşıyacaktır.

Toplumu ayakta tutma noktasında kadınlarımız, önemli bir vazifeyi ifa ediyorlar. Onların omuz vermediği, sahip çıkmadığı hiçbir hareketin başarıya ulaşması mümkün değildir.

Bu duygularla başta bu topraklar için gözünü kırpmadan canını veren şehit kadınlarımız ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün merhum annesi Zübeyde Hanım olmak üzere tüm kadınları saygıyla selamlıyor ve '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

      Dr. Ömer Yahşi      
İl Milli Eğitim Müdürü  

 

                                                                                                                                          

                                                                                     

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.