İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

"İnsanı yaşat ki devlet yaşsın" diyen; insanı 'yaratılmışların en şereflisi' olarak gören bir medeniyetin mirasçıları olarak bizlerin ortak amacı, toplumumuzun bir parçası olan engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili farkındalık yaratmak ve geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlamaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan özel bireylere karşı sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatıyor. Zihinsel ve bedensel farklılıkların hayatı yaşamaya engel oluşturmadığı bir toplum idealini gerçekleştirmek üzere gösterilen her türlü çabayı destekliyoruz.

Bu anlamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak telakki ediyoruz. Bu çocuklarımız için kum tanesi üstüne kum tanesi koymayı insanlık mesuliyeti addediyoruz. Onların eve mahkûm olmadığını, kaderleri ile baş başa bırakılmadığını hissettirmek en büyük önceliğimiz. Eğitim alamayan, öğretmeniyle buluşamayan öğrencimiz kalmasın diyerek pek çok projeyi hayata geçirdik.

Bizim evlatlarımız, mücadeleleri ve kararlılıklarıyla adeta bir hayat dersidir. Bizim evlatlarımız,  aileleri ve öğretmenleri ile birlikte bir zafer öyküsüdür. Tek bir öğrencimizin dahi eğitim öğretim ortamından uzak kalmasını büyük bir kayıp olarak görüyoruz.

Öğrencilerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları desteği onlara sağlamak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek,  onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Hayatın her alanında spordan sanata, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak işlere imza atacak özel çocuklarımız bizlerin yarınlara olan inancını daha da perçinliyor.

Bu vesile ile çocuklarımızı her daim özel ilgi ve müstesna alakayla yetiştiren kıymetli ailelerine ve onlara kendi evladı gibi bakan öğretmenlerimize teşekkür ederken 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalık ve engelli kardeşlerimizin sorunları konusunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                                                       Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.