İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milli egemenliğine tutku ile bağlı milletimizin, şanlı tarihimize altın harflerle kazınan zaferinin ardından ilan edilen Cumhuriyetimizin 96.yıldönümüne vasıl olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Aziz milletimizin medeniyet tarihi boyunca zerrece taviz vermediği istiklal ve istikbal mücadelesi Kurtuluş Savaşı'nın ardından büyük bir zaferle neticelenerek 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Her daim devlet kurma kabiliyetinde olan ve kendi geleceği hakkında hiçbir baskıyı ve yönlendirmeyi tanımayan ulusumuz, her türlü ahval ve şerait içinde dahi bu iradesini ortaya koymuş, ülkesinin bekasını ebediyete kadar koruyacağını tüm dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." sözünde ifade olduğu üzere vatan müdafaası zaruret olduğunda her şart ve her koşulda milletimiz yeniden kenetlenmiştir.

Bu irade ile topyekûn harekete geçerek bu coğrafyadaki kirli emelleri boşa çıkaran milletimiz, kendi karakterine ve devlet geleneğine en uygun yönetim biçimi olan cumhuriyeti benimsemiştir.

Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde dahi istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha güçlü bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağını oluşturur. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denilenleri başardığımızın en büyük ispatıdır. 100.yıla yaklaşırken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler hedefimize kararlılıkla yürüyoruz. Bu vatana canları, kanları pahasına sahip çıkan tarihimizin ebedi kahramanları ecdadımızdan aldığımız bu emaneti atiye taşımanın azmindeyiz. Yalnızca bu toprağın evlatlarına değil tüm mazlum uluslara da ilham kaynağı olan cumhuriyetimiz birlik ve beraberliğimizin teminatı olarak medeniyetimizi sonsuza taşıyacaktır.

Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir. Cumhuriyetimizin çok kıymetli değerlerini, bu toprağın çocuklarına aktarmak üzere yılmadan çalışacağız. Evlatlarımızı, dünya ile rekabet ederken, değişimi ve gelişimi yakalayan özgüven sahibi bireyler olarak yetiştirerek kendi hikâyemizi yazacağız.  Milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, sanata duyarlı, , iyiliğin ve şefkatin gücüne inanan, insan haklarına saygılı, yılmadan azimle çalışan nesillerle ay yıldızlı bayrağımızı ebediyetin göğünde dalgalandıracağız.

Bu duygularla başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasını diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                            İl Mili Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.