İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı '' Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıl dönümünde, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı canı gönülden kutluyorum.
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı '' Mesajı

23 Nisan 1920'den bu güne, gazi meclisimizin çatısı altında milletimizin istiklali, istikbali ve dahi aydınlık yarınları için emek vermiş, milli iradenin vatan sathında hâkimiyeti için mücadele etmiş; başta Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm milletvekillerimizi saygıyla yâd ediyorum.

Cumhuriyetimizin ön sözü olan "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" şiarıyla açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli egemenlik anlayışımızın somut bir ifadesidir. Bir asır önce umutla, inançla ve dualarla açılan meclisimiz, vatanımızın işgal edildiği bir dönemde milletimizin hürriyet ve istikbal davasının merkezi olmuştur. Ebediyen tam bağımsız yaşama azminde ve karalılığında olan necip milletimiz, İstiklal Harbi'nde de iradesini bu doğrultuda ortaya koymuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin karakterini şu cümleler ile ifade eder: "Türk Milleti yüzyıllardan beri hür ve müstakil yaşamış ve istiklâli yaşamak için şart saymış bir kavmin kahraman evlâtlarından ibarettir. Bu millet istiklâlsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır." Tarih boyunca tam bağımsızlık uğuruna feda ettikleri ile milletimiz, dünyada benzeri görülmemiş zaferlere nail olurken istikbali için mücadele eden milletlere de örnek teşkil etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklali genlerine kodlanmış ulusumuzun, milli egemenlik ile taçlandırıldığı bu eşsiz zaferini yine bu ülkenin evlatlarına ve tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Bu tarihin, çocuklara bayram olarak atfedilmesi asla bir tesadüf değildir. Milletimizin duası, kuvvet kaynağı, sınırsız hayali olan çocuklarımız istikbalimizin en güçlü teminatıdır. Çocuklar bizim yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimizdir. Evlatlarımız, daha güçlü bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın ilham kaynağıdır.

Gözümüzün bebeği sevgili çocuklar; sizler bu ülkenin yarını, umudu en güzel rüyası, en büyük zenginliğisiniz. Bu ülkenin dünyaya ilham veren kültür hazinesine sahip çıkacak, nesiller ötesine taşıyacak olan sizlersiniz. Yarının Türkiye'si sizlerin tertemiz yüreklerinde, parlak dimağlarında ve yetenekli ellerinde şekillenecek. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Hayalleriniz, rüyalarınız ve azminiz bu güzel ülkeyi yıldızlara taşıyacak. Tarihe yön veren ecdadımız gibi başarılarınızla yarına imzanızı atacaksınız. Ay yıldızlı bayrağımızı çok daha yükseklerde dalgalandıracaksınız.

Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuzu vurguladığımız bu kutlu günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.  Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızın ve tüm dünya çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                                                                                                               Dr. Ömer Yahşi

İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.