İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı '' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı '' Mesajı

Şanlı mazisi boyunca milli egemenliği, karakterine nakşeden aziz milletimizin tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100.yılına ulaşmanın gururunu, coşkusunu ve heyecanını paylaşıyoruz.

Milletlerin tarihinde öyle günler vardır ki üzerinden yıllar geçse de ilk günkü heyecanını ve ehemmiyetini muhafaza eder. İstiklali genlerine kodlamış aziz milletimiz; birlik, bütünlük ve dirlik içinde kenetlenerek, kendisine pranga vurmak isteyenlere İstiklal Harbi ile gereken karşılığı vermiş ve bu toprakları vatan kılmıştır.

Her daim devlet kurma kabiliyetinde olan aziz milletimiz, "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" şiarıyla 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile bir kez daha iradesini ortaya koymuştur. Ulusumuzun milli egemenlik ile taçlandırdığı bu eşsiz zafer, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi asla bir tesadüf değildir. Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza duyulan sevgi, güven ve inancın bir ifadesidir.

Milli egemenlik mücadelemizin de dönüm noktası olan bu tarih,  dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olarak da eşsizdir."Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyeti Devleti) onlara bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin evlatlarındaki ruh kudretini çok iyi biliyordu.

Onun içindir ki gerek ülkemizin gerekse dünyanın içinden geçmekte olduğu bu zor dönemde milletimizin duası, kuvvet kaynağı, sınırsız hayali olan çocuklarımız, istikbalimizin en güçlü teminatıdır. Bu dönemde öğrencilerimizin gayretine, umuduna ve inancına şahitlik etmekten büyük bir kıvanç duyuyorum.

100.yıl coşkusunu evlerinde aileleri, bizler ve tüm Türkiye ile paylaşan evlatlarımı bir kez daha tebrik ediyorum. Yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimiz evlatlarımıza olan inancımız ve güvenimiz bu süreçte bizleri dimdik ayakta tutarken daha büyük işler başarmak için ilham ve güç veriyor.

Gözümüzün Bebeği Sevgili Çocuklar; Sizler bu ülkenin yarını, umudu en güzel rüyası, en büyük zenginliğisiniz. Gelecek tasavvurlarımızın başköşesinde, en büyük hayallerimizde ve dualarımızda sizler varsınız. Aklınıza, fikrinize ve yüreğinize güveniyoruz. Bu toprakların dünyaya ilham veren maddi ve manevi hazinesine sahip çıkacak ve yaşatacak olan sizlersiniz. Hayalleriniz bu ülkeyi yıldızlara taşıyacak. Hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

İnanıyorum ki iyiliğin ve merhametin; sevginin ve saygının hâkim olduğu bir dünya ideali, birlikte hayal eden, birlikte çalışan, birlikte yorulan, üreten ama asla vazgeçmeyen çocuklar sayesinde gerçekleşecektir. Evlatlarımız gülen gözleri, şen kahkahaları bu topraklarda daim olsun.

Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis'teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                   Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.