İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

İzmir eğitim ailesi olarak öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin özverili çalışmaları ve velilerimizin desteği ile 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılını başarıyla tamamladık. Yıl boyunca gösterdikleri gayret, rikkat ve fedakârlıklarıyla eğitim çalışanlarımıza ve eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

Bu kıymetli zaman diliminde her bir öğrencimizin ilim yolculuğunda kat ettiği mesafeyi görerek kendimizi de değerlendirme fırsatı buluyoruz. Çocuklarımızın dönem boyunca sergilediği akademik performansın ve olumlu davranışlarının neticesi olan karneler, aynı zamanda bizler için de oldukça değerli bir geri bildirimdir.

Öğrencilerimizin aldığı her karne, her başarı belgesi, her madalya; merakın, heyecanın, azmin, sabrın ve iradenin somut bir göstergesidir. Bu başarılar, yalnızca bireysel gayretlerin değil, aynı zamanda öğretmenlerimizin ve velilerimizin özverili desteklerinin birer yansımasıdır. Eğitimde elde edilen her ilerleme, geleceğe atılan sağlam bir adım, ülkemizin yarınlarına duyduğumuz güvenin bir nişanesidir.

Aziz Milletimizin Yarını, Umudu En Güzel Rüyası Sevgili Öğrencilerimiz,

Bütün çalışmalarımızın, hayallerimizin, hedeflerimizin ve telaşlarımızın başköşesinde hep sizler varsınız. Bugün yıl boyunca akıl ve alın teri dökerek göstermiş olduğunuz azim ve çalışmaların neticesi olan karnelerinizi alacaksınız. Unutmayınız ki,  karneleriniz tüm potansiyelinizin ve özelliklerinizin bir yansıması değildir. Başarı, yaradılıştan gelen kabiliyetlerinizi ne ölçüde kullandığınız ve ona hangi değerleri kattığınız ile ilgilidir.

Sizler sadece ailelerinizin değil aziz milletimizin en kıymetli hazinesisiniz. Bilgiyi insanlığın hayrına kullanan, merhametini kuşanan, aldığı kararı, yaptığı işi kalp süzgecinden geçiren bir nesil olarak 'Türkiye Yüzyılını'  nice bin yıllara taşıyacak olan sizlersiniz.

Geleceğin Mimarı Değerli Meslektaşlarım,

"Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil." sözünden hareketle bu toprakların sesini hayallerini ve rüyalarını bu sınırların çok daha ötesine taşıma yolculuğunda gücümüzü bu vatanın evlatlarından alıyoruz. Bugün elinden tuttuğumuz, yüreğine dokunduğumuz her evladımızın, hem insanlık, hem milletimiz için bir hayali gerçeğe dönüştüreceğini en iyi bizler biliyoruz.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıma hedefiyle yola çıkan, aklını ve gönlünü bu büyük sefere adayan tüm öğretmenlerimize göstermiş oldukları gayret ve sabırdan dolayı teşekkür ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

En değerli varlıklarımız evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de hepimiz için son derece önemlidir. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsur aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Bu süreçte sizlerin rehberliği ve desteği vatana, millete hayırlı evlatlar olmaları, yaşadıkları bu toplumda bir birey olarak kendilerini ifade etmelerine en büyük katkıyı sağlayacaktır. Bugün onların heyecanını paylaşırken yapıcı ve destekleyici bir yaklaşımla yanlarında olduğumuzu hissettirmeli, seslerine kulak vermeli, duygularını ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalıyız. İzmir eğitim ailesi olarak, birbirimize duyduğumuz sevgi, saygı ve inançla daha nice başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.

Gelecek eğitim-öğretim yılında, daha büyük hedeflerle, daha büyük bir azimle, yine birlikte olacağız. Yarınlarımızı inşa eden siz değerli öğrenci, öğretmen ve velilerimize en kalbi şükranlarımı sunuyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaz tatili diliyorum.

                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.