İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasiyi ve ulusal varlığımızı hedef alan hain terör örgütüne en ağır karşılığı veren milletimiz, beş yıl önce 15 Temmuz 2016'da bu toprakların asıl sahiplerinin kim olduğunu bir kez daha dosta düşmana gösterdi. 
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Tarihi boyunca istiklali ve istikbalinden zerrece ödün vermeyen, bu uğurda ödediği bedeller ile adeta destanlar yazan aziz milletimiz, o gün bir kez daha iradesini ortaya koydu. Geleceğine, bayrağına kasteden hainleri kahramanca bir müdafaa ile püskürten milletimizin bu cesareti ve kararlılığı her türlü takdirin üzerindedir.

İstiklali için, devletini ve demokrasisini korumayı görev addederek canı pahasına milli iradeye sahip çıkan kahramanlar, hem ülkemiz için hem de tüm mazlum uluslar için adeta bir umut ışığı olmuştur. Tarihini şanlı emsalsiz zaferlerle süslemiş ulusumuz, tek yürek olup yumruğunu şer odaklarının cesaretle indirdiğinde bir kez daha anlaşılmıştır ki bedeli kanla ve canla ödenen bu topraklara ay yıldızdan başka gölge düşemeyecektir.

Milli eğitim ailesi olarak evlatlarımıza bizi biz yapan bu gücü,  milletimizin ruh kudretini her daim hatırlatıyor ve onları da bu bilinçle hayata hazırlıyoruz. Bu kıymetli emanete sahip çıkarak demokrasimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve bağımsızlığımızı daim kılacak şuurlu nesiller yetiştirmek nihai hedefimizdir. Bu güzel ülkeyi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için daha fazla çalışacağız.

Tarihin seyrini değiştiren buluşları ve kahramanlıkları ile destan yazan ecdadımızın izinden gidecek evlatlarımız,  ilimle başlanan bu yolculuğu modern bilimin zirvesine taşıyacaktır. İnanıyorum ki vatanına, milletine, bayrağına sevdalı bireyler olarak yetişen çocuklarımız bugün hayal bile edemediğimiz başarılara imza atacaklar.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle aziz şehitlerimizi bir kere daha sevgi, minnet ve rahmetle anıyor, gazilerimize ve şehit ailelerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

                                                                                                                                 Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.