İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasiyi ve ulusal varlığımızı hedef alan hain terör örgütünün 15 Temmuz 2016'da bekamızı tehdide cüret etmesinin ve ardından milletimiz tarafından bertaraf edilmesinin üçüncü anma yıldönümündeyiz.

Bin yıldır bu toprakların tek hâkimi olan milli irade, vatan toprağına ve bayrağına kastedenlere her defasında en ağır karşılığı vermiştir. Tarihini şanlı zaferlerle süslemiş merhamet ve medeniyet nuru ile hem kendi ülkesini hem de bulunduğu coğrafyayı bir güneş gibi aydınlatmış halkımız bu teşebbüse de gereken karşılığı vermiştir.

Ülkemizin son yıllarda bilimde, teknolojide ve toplumsal hayatta kaydettiği gelişmeler ve başarılar, bölgesinde güçlü ve lider ülke misyonu bir takım çevreleri rahatsız etti. Yüzyıllık planlarla dünyayı şekillendirmeye çalışan, menfaatlerini insan hayatının ve onurunun çok üstünde tutan küresel tiranların oyunu bir kez daha bozuldu.

Tarih boyunca her şart ve zaruret halinde tek yürek olan aziz milletimiz, kahramanca mücadele ederek varlığını ve birliğini korumayı başardı. Dün bağrında Sultan Alparslan'ı Fatih'i ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yetiştiren bu topraklar, o günde Şehit Ömer Halisdemir ile bu vatanın asıl sahiplerinin kim olduğunu bir kez daha teyit etmiştir. İstiklali için, devletini ve demokrasisini korumayı görev addederek canı pahasına milli iradeye sahip çıkan kahramanlar hem ülkemiz için hem de tüm mazlum uluslar için bir umut ışığı olmuştur.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak topyekûn demokrasi zaferini kutlarken bu coğrafyada güçlü ve müreffeh bir ülke olarak varlığımızı sürdürebilmemizin yegâne şartının milli birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumak olduğunu asla unutmayacağız.

Milli eğitim ailesi olarak evlatlarımıza bizi biz yapan bu gücü,  milletimizin ruh kudretini her daim hatırlatıyor ve onları da bu bilinçle hayata hazırlıyoruz. Tarihin seyrini değiştiren buluşları ve kahramanlıkları ile destan yazan ecdadımızın izinden gidecek gençler ilimle başlanan bu yolculuğu modern bilimin zirvesine taşıyacaktır. Evrensel bir zeminde, çağın gereklerini takip ederken yaşadığı toplumun kodlarını bilen, kendi gerçeklerini ve özünü merkeze alan bir nesil, medeniyetimizin ayak izlerini takip ederek bizi yıldızlara taşıyacak. İnanıyorum ki vatanına, milletine, bayrağına sevdalı bireyler olarak evlatlarımız bugün hayal bile edemediğimiz başarılara imza atacaklar.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ülkesi ve milleti için mücadele eden vatanın bütün fertlerini saygıyla selamlıyor, birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlar temenni ediyoruz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                       Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.