İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Sanma ki yıkılır asırlık bu çınar

Gölgesi altında nice yiğitler saklar

İstiklal ateşi ruhumuzla harlar

İstikbale verilmiş bir sözümüz var

Kalır mı gaza bize, şehadet bize ağyar!

Ayına yıldızına bir can borcumuz var

Duyduk ki ecdadımız cennetten muştular

Bu aziz vatan Türk'e ebedi diyar

Tarih 15 Temmuz 2016'yı gösterirken Türk Milleti istiklaline ve istikbaline kast etmeye yeltenen düşmanları ile bir kez daha karşı karşıya geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasiyi ve ulusal varlığımızı hedef alan milli irademizi hiçe sayan hain terör örgütünün alçakça girişimi milletimiz tarafından bertaraf edildi.

Özellikle son yıllarda birbiri ardına gelen takdire şayan başarılarıyla bölgesinde güçlü ve lider ülke konumuyla dünyada adından sıkça söz ettiren ülkemizin can damarlarını kesmek için saldıranlar, en ağır karşılığı aldılar.

 Bin yıl önce Malazgirt ovasından  "Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır." diye seslenen Sultan Alparslan'ın, yüz yıl önce Çanakkale Geçilmez! dedirten Gazi Mustafa Kemal'in nesli o gece  "Hangi çılgın bana zincir takacakmış şaşarım" nidası ile ayağa kalktı.

Bu topraklarda yüzlerce yıllık oyunları her defasında boşa çıkaran milletimiz, bu süreçte geleceğine, iradesine bayrağına kasteden içerideki ve dışarıdaki mihrakları kahramanca bir müdafaa ile püskürtülmüştür. Milletimizin bu cesareti ve iradesine sahip çıkma kararlılığı her türlü takdirin üzerindedir.

Tarihini emsalsiz zaferlerle süslemiş ulusumuz, tek yürek olup yumruğunu şer odaklarının başına cesaretle indirdiğinde bir kez daha anlaşılmıştır ki bedeli kanla ve canla ödenen bu topraklara ay yıldızdan başka gölge düşemeyecektir.

Bizler milli eğitim ailesi olarak, evlatlarımıza bizi biz yapan bu gücü,  milletimizin ruh kudretini her daim hatırlatıyor ve onları da bu bilinçle hayata hazırlıyoruz. Hakka tapanların, hakkı olan istiklal için her türlü cefaya göğüs geren aziz milletimizin milli ve manevi değerlerinin aydınlığında yetişecek çocuklarımız geleceğimizin teminatı olacaktır.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ülkesi ve milleti için mücadele eden vatanın bütün fertlerini saygıyla selamlıyor, birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlar temenni ediyoruz.

                                                                                                                             Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.