İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Özel Öğretim Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Özel Öğretim Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yaptı

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve özel öğretim okul müdürleriyle İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 

2023-2024 eğitim öğretim yılı çalışmalarının ele alındığı değerlendirme toplantısında, ilçelerde yürütülen faaliyetler ile İzmir'deki özel öğretim okullarına ait istatiksel bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığının açık lise kararı sonrası, özel öğretim kurumları ve hayalet öğrenciler hakkındaki emri doğrultusunda yapılması gereken işlemlere değinen Yahşi, öğrencilerin devamlılığı konusunda da gereken özenin gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

 

"Bakanlığımıza bağlı ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında uygulanmak üzere hazırlanan ders çizelgeleri, 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmak üzere Talim ve Terbiye Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir." diyen Yahşi, zorunlu dersler içerisinde okutulması gereken derslerde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi gerektiğini belirtti.  

 

Yahşi, Bakanlığa bağlı ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında uygulanmak üzere hazırlanan haftalık ders çizelgelerinde belirtilen seçmeli dersler ile ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

 

Toplantı, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 2023-2024 eğitim öğretim yılının tüm paydaşlar için hayırlara vesile olması temennisiyle sona erdi.

09-11-202309-11-202309-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.