İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi Bir Dizi Ziyarette Bulundu

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi Bir Dizi Ziyarette Bulundu

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Namık Kemal Anadolu Lisesi ve Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- 5'i ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Vermez ve Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek ile okulları gezen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, okullarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Namık Kemal Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan İl Müdürü Yahşi, okul ziyareti sırasında öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Okulun eğitim-öğretim durumu hakkında bilgi alan Yahşi, sınıfta öğrencilerle de sohbet etti.

Ardından Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- 5'e geçen Yahşi ve beraberindeki heyet, okulda çalışma yapan kitap yazma ve e-içerik geliştirme komisyonunu ziyaret etti. Komisyon üyeleri ile gerçekleşen görüşmede Yahşi, eğitim sürecine katkı sunan bütün paydaşların çalışmalarını desteklediklerini belirtti.

'Çalışmalara İzmir'deki Öğretmenlerimizin Katkısı Büyük'

Komisyonların çalışmaları hakkında bilgi alan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Hedefimiz; okuyan, okuduğunu sorgulayan, fikir sahibi olan, düşüncesini ve fikrini gerektiği şekilde anlatabilen, ülkesini, bayrağını, tarihini seven bir nesil yetiştirmektir. Bu anlamda kitap yazım ve e-içerik geliştirme komisyonu, Bakanlığımız adına önemli bir görev üstlenmiştir. Ders kitabı yazma ve e-içerik geliştirme çalışmalarına İzmir'deki öğretmenlerimizin katkısı büyük. " ifadelerini kullandı.

Kitap Yazım Komisyonları Yeni Merkezinde

Temel Eğitim ve Ortaöğretim bölümüne bağlı komisyonlar, bundan böyle yeni merkezde faaliyetlerine devam edecek. Kitap yazma ve e-içerik geliştirme komisyonları için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-5'e bağlı Alsancak Uygulama Otelinin zemin katında yeni bir çalışma ortamı hazırlandı. Kitap yazma ve e-içerik geliştirme komisyonları; Ortaöğretim bölümüne bağlı OGM materyal içerik hazırlama, İngilizce, bilişim teknolojileri, matematik, fizik, kimya, biyoloji tarih/ uluslararası ilişkiler ve güzel sanatlar liseleri kitap yazım komisyonları ile Temel Eğitim bölümüne bağlı, İngilizce, Türkçe, hayat bilgisi, ilkokul ve ortaokul matematik, müzik, fen bilimleri ile ses tasarım komisyonlarından oluşuyor.

14-02-202414-02-202414-02-202414-02-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.