İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Anaokulu ve İlkokul Müdürleriyle Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Anaokulu ve İlkokul Müdürleriyle Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yaptı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda yapılan değerlendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, il milli eğitim müdür yardımcıları, bağımsız anaokulu müdürleri ve ilkokul müdürleri katıldı.

"Gücümüzü Bu Vatanın Evlatlarından Alıyoruz"

Toplantıda eğitim politikasına vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Ömrünü milletimizin en kıymetli hazinesi evlatlarımızın eğitimine adayan siz değerli yol arkadaşlarımızla İzmir eğitim ailesi olarak yeni bir dönemi karşılıyoruz. Eğitimin tüm paydaşlarının bir arada olduğu, insicam içinde işbirliği ve iletişim halinde yaptığımız toplantılar çok önemli. Bu gaye ile yüreği vatanı için çarpan; gayreti, merhameti ve marifeti kuşanmış, iyiliği her zerresinde yaşatan insan yetiştirmek üzere yola revan olduk. Daima ileriye ve iyiliğe tekâmül ettiğimiz yolculuğumuzda gücümüzü bu vatanın evlatlarından alıyoruz. Bizler gerek milletimizin gerekse dünyanın kaderini değiştirecek, insanlığa büyük katkılar sunacak güzel ülkemizin hikâyesini dünyanın dört bir yanında duyuracak nesli yetiştirmenin derdindeyiz."  dedi.

"İnsanı Başarıyla Buluşturan Adanmışlığı ve Yaptığı İşe Aidiyetidir"

İletişimin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 'İnsanı başarıyla buluşturan, adanmışlığı ve yaptığı işe aidiyetidir.' fikrinden yola çıkarak okullarda oluşturulan doğru iletişim ikliminin; öğretmenden öğrenciye, velilerden personele tüm kuruma yayılmasının önemli olduğunu belirtti. Adanmışlığın, eğitim öğretimin kalitesini de artıracağını söyleyen Yahşi, bu sayede okullarda oluşacak okul kültürüne olumlu katkılar sağlanacağını vurguladı.

Her çocuğun eğitimdeki potansiyeline ışık tutarak birlikte daha aydınlık yarınlar inşa etme çağrısında bulunan Yahşi, toplantıda İzmir eğitim camiasının birbiriyle olan güçlü bağını pekiştirerek geleceğe dair hedefleri ortaya koydu.

20-11-202320-11-202320-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.