İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür'ün 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Aziz milletimizin aydınlık ve güçlü yarınları için eğitimin her kademesinde fedakârca görev yapan milli eğitim ailesi olarak yeni bir öğretim yılına daha merhaba diyoruz. Uzun bir aradan sonra yeniden bir araya gelmenin heyecanını bu yıl daha da derinden yaşıyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür'ün 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Ülkemizde ve dünyada eş zamanlı etkili olan salgın nedeniyle ayrı kaldığımız öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğuyla okullarımızı açtık. Yüz yüze eğitimin bir kez daha aksamaması için Bakanlığımızın almış olduğu tüm tedbirleri eksiksiz uygulayarak öğrencilerimizle okullarımızda olacağız. İlimiz genelinde meslek liselerimiz tarafından üretilen maske ve dezenfektanlar tüm öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızın kullanımına sunuldu. Yüz yüze eğitim sürecinde öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir.  'Samimiyetle ortaya koyulan gayret zayi olmaz!' düşüncesinden hareketle hayalleri, hedefleri ve başarıları sınırlarımızı aşan bir nesil yetiştirmek üzere çıktığımız bu yolculukta eğitim camiamıza kolaylıklar diliyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Sizlerle göz göze geldiğimiz bu günü hasretle ve umutla bekledik. Okulunuzdan, öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan ayrı kaldığınız salgın sürecini pes etmeden, gayretle yönettiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bilgiye, sanata, öğrenmeye, milletine, vatanına ve ay yıldıza tutkulu bir nesil olarak sizler, ülkemizin en kıymetli hazinesisiniz. Yeni eğitim öğretim yılında da her biriniz, birer yıldız gibi parlayacak ve göğsümüzü kabartan başarılara imza atacaksınız. Bu süreçte en vefalı yol arkadaşlarınız kitaplarınızı da unutmayın. Her birinize ayrı ayrı başarılar dilerim.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Evrensel bir zeminde, zamanın ruhunu okuyan, ufku açık, bununla birlikte milli, manevi değerlerimizi özümsemiş bir toplumun inşası, vazifelerin en kıymetlisidir. Salgın döneminde her öğrencimize ulaşma gayretiyle çalışarak okulun, dört duvardan çok daha fazlası olduğunu ispat ettiniz. Hayatlarına dokunmuş olduğumuz her bir öğrenci, bu ülkenin geleceğine yapılan en büyük yatırımdır. "Tarih sayfalarındaki büyük ve üstün hareketler, heyecanın bir zaferidir." sözünden hareketle mesleğimizi heyecanla, ilgiyle, merakla ve sevgiyle beslediğimiz vakit, başarı kaçınılmazdır. Bu anlamda her yeni eğitim dönemini önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir."  ifadesinde işaret ettiği şuurla bu vatanın evlatları için özveri ve sabırla yüreğini ortaya koyan yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Değerli Velilerimiz,

Evlatlarımızı yarına hazırlama yolculuğumuzda bizlere her zaman destek oldunuz. En kıymetli emanetimiz yavrularımızı hayata hazırlarken gönül köprüleri kurarak yol alıyoruz. Bu süreçte çocuklarımıza her daim yanlarında olduğumuzu hissettirelim. Yılgınlığa, umutsuzluğa ve amaçsızlığa yenilmelerine asla izin vermeyelim. Onların başarısı hepimizin başarısı olacaktır.

Bu duygularla 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni eder, eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar dilerim.

                                                                                             Dr. Murat Mücahit Yentür

                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.