İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri Web Sitesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri Web Sitesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Dijital İçerik Ve Becerilerin Geliştirilmesi hedefine yönelik Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve içerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan, OGM Materyal Web sitesi tanıtım toplantısı İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonunda Gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili il ve ilçe zümre başkanlarını bilgilendirmek amacıyla yapılan toplantıya Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Milli Eğitim Uzmanı Yasin Elçi ve bakanlık temsilcileri katıldı.

Milli Değerlerimizden Aldığımız Özle, Faaliyetlerimizi Oluşturmakta Ve Uygulamaya Sunmaktayız

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından tanıtım videosunun izlendiği toplantıda açılış konuşmasını yapan Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyet gösteren "ogmmateryal.eba.gov.tr" eğitim portalı hakkında bilgi verdi. Alpay, "Eğitim ve öğretimde temel amacımız: Araştıran sorgulayan üreten farkındalık düzeyi yüksek, ülkesine bağlı bireyler yetiştirmektir. Bizler de milli değerlerimizden aldığımız bu özle, faaliyetlerimizi oluşturmakta ve uygulamaya sunmaktayız. İçinde bulunduğumuz çağda dünyada söz sahibi olmanın bilgiye erişim hızıyla ölçülüyor olması, eğitim öğretimde yenilikleri daha da önemli hale getirmiştir. Gayemiz teknolojinin imkanlarından yararlanarak öğretmen ve öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz farklı branş ve tekniklerde kullanıma sunduğumuz materyal ve içerikleri eğitim ortamlarımıza taşıyarak eğitim öğretimde arzuladığımız seviyeye çıkarmaktır." dedi.

 Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve içerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi veren Alpay, "Öğretim Materyalleri ve içerik Geliştirme Daire Başkanlığımız materyallerin yazım standartlarını belirlemek, Z-kitap çalışmalarını yürütmek, konu ve kazanımlar doğrultusunda soru havuzları oluşturmak eğitim ve öğretimde uygulanan yeni teknolojileri ve gelişmeleri takip ederek okullarımızda uygulanmasına yönelik pek çok çalışma yürütülmektedir." diyerek yapılan çalışmalara değindi.

Teknolojideki son gelişmelerin geleceğin mesleklerini şekillendirdiğini ifade eden Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve içerik Geliştirme Daire Başkan Ercan Alpay, hangi mesleklere talebin artacağı, hangi mesleklerin ortaya çıkacağı ve bu sektörlerin çalışma alanları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

İzmir'de Özellikle Hem Akademik Anlamda, Hem Kalbi Anlamda Çocuklarımızın Gelişimi İçin Çalışıyoruz.

Programda söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi; "Ortaöğretim olarak sayın daire başkanımızı İzmir'de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye'de öğrencilerimizin akademik seviyelerinin yükselmesi için büyük emek sarf eden sayın başkanımızın vereceği bilgileri, her ilçemizde akademik anlamda başarıyı daha da yükseltmek için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. İzmir'de özellikle hem akademik anlamda, hem kalbi anlamda çocuklarımızın gelişimi için canhıraş bir şekilde çalışıyoruz. Soru üretme anlamında, kitap yazma komisyonlarımızda yanı sıra  EBA ve  ARGE de çok ciddi çalışmalar üreterek doküman ve materyal üretmek noktasında başarılı ve nitelikli çalışmalara imza attığımızı görüyoruz. Bu anlamda zümre başkanlarımız, bu çalışmaları ilçelerine taşıyarak zümreleri ile bunları paylaşarak en iyi şekilde değerlendirme yapacaklarına inanıyorum." dedi.

Programın son bölümünde Milli Eğitim Uzmanı Yasin Elçi  'OGMMATERYAL' web sitesinin kullanımı ve tanıtımı ile ilgili genel bilgilendirme yaptı.

03-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-201903-12-2019

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.