İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi´nin Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlarımız,toplumsal hayatımıza  damga vuran, manevi değerlerimizi güçlendiren, kültürümüze ruh veren en önemli günlerdir . 
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi´nin Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir. Ebedi kardeşliğimizi, tebrikler ve tekbirlerle yeniden ihya ettiğimiz bayram günlerinde, daha bir muhabbetle kucaklaşıyoruz. Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurbanın ve Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramanın çok önemli olduğu aşikardır. Bu günler, aynı zamanda Hac ibadetinin ifa edildiği; dilleri, ırkları, tenleri, renkleri, kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, Arafat meydanında, dualar eşliğinde, müstesna bir kardeşlik manzarası sergilediği günlerdir  

Dostluk ve hoşgörü duygularının kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, mutluluğun milletçe yaşandığı bayram günlerini dost ve akrabalarımız ile birlikte yaşamak, kimsesiz, yaşlı, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir.

Bu Kurban Bayramında da,  şehitlerimizin bize emaneti olan yakınlarını ziyaret etmeli, gazilerimizi yalnız bırakmamalıyız.  Onlara verdiğimiz destek milletimizin kadirşinaslığını, devletimizin büyüklüğünü hissettirecek ve  milli birliğimizi güçlendirecektir.

Bu bayramda, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir.

Bayramın ülkemizin birligine beraberligine huzur ve refahına vesile olması diler,herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım. 

 

      Ömer YAHŞİ
İl Millî Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.