İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ´nin Kınık İlçesi Ziyareti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, ilçe ziyaretlerine ilk önce Kınık ile başladı. 
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ´nin Kınık İlçesi Ziyareti

 Kınık temaslarına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Adnan KAYGISIZ ve İlker ERARSLAN ile beraber İlçe Kaymakamı Mustafa ERGÜN’ü makamında ziyaret ile başlayan Ömer YAHŞi, daha sonra Kınık Belediyesi Sakız Adası Sosyal Tesislerinde Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık DOĞRUER, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın YÜZBAŞIOĞLU ve Okul Müdürleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Samimi bir havada geçen kahvaltı programından sonra Mustafa Kemal İlkokulu’na geçen Ömer YAHŞİ, burada biri Soma Maden Şehidinin çocuğu olmak üzere üç yetim öğrenciye hediye verdi. Sınıflarda incelemelerde bulunan Ömer YAHŞİ, daha sonra Şehit Cafer Atilla Ortaokulu’na geçerek öğretmenlerle bir araya gelip eğitim-öğretim çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ daha sonra Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda Okul Müdürleriyle bir araya gelmek üzere buradan ayrıldı.21-02-2017 21-02-2017 21-02-2017

Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki toplantıda Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın YÜZBAŞIOĞLU tarafından Kınık’taki eğitim-öğretim faaliyetleri, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında sunum yapıldı. Mert Öztüre Özel Eğitim Meslek Lisesi ve Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin toplamda yaklaşık 2 milyon lira bütçeye ulaşan İZKA Projelerine değinen Aydın YÜZBAŞIOĞLU, proje çalışmalarına bundan sonra da devam edileceğini vurguladı . İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın YÜZBAŞIOĞLU’nun sunumu sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ söz aldı. Ömer YAHŞİ konuşmasında Kınık’ta tekli eğitimin %100 olarak başarılı bir şekilde uygulanmasından dolayı memnun olduğunu söylerken, Kınık’taki genç öğretmen ve idareci kadrosu sayesinde Kınık’ın eğitim-öğretimde daha iyi yerlere geleceğine olan inancının tam olduğunu belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ , İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kınık’a daha önce olduğu gibi bundan sonra da desteklerini fazlasıyla vereceklerini vurguladı ve Kınık’a ilk geldiğinde gözüne çarpan ilçedeki birlik ve beraberlik havasının devam etmesini ve idarecilerin özverili şekilde çalışmalarını sürdürmelerini istedi. Özellikle milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan öğrenciler yetiştirmenin önemini vurgulayan Ömer YAHŞİ, bundan sonra daha fazla ilçe ziyaretleri yapacağını ve gerek idarecilere gerekse öğretmenlere kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ ,Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki program sonrası okulun dersliklerini gezdi ve Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık DOĞRUER’i makamında ziyaret etmek üzere okuldan ayrıldı. Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık DOĞRUER’i makamında ziyaret eden Ömer YAHŞİ, ziyareti sonrası Kınık Şehit Halil Balye İmam Hatip Ortaokulu ile İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulundu ve bu iki okulun bina sorununun en kısa sürede çözüleceğini belirtti. İl Milli Eğitim Müdür Ömer YAHŞİ bu okullardaki İncelemelerinin ardından, Yayakent Ortaokulu’na geçti. Burada öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Ömer YAHŞİ, TEOG sınavında Kınık 1.si ve İzmir 126.sı olan Yayakent Ortaokulunu tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, Kınık Kaymakamı Mustafa ERGÜN ile birlikte okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla Yayakent Ortaokulu’nda yapımı tamamlanan Z-Kütüphanenin açılışını yaptı ve Kınık ziyaretini sonlandırdı.

 

            

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.