İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Öğrenci Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü farklı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Öğrenci merkezli eğitimden yola çıkarak planlanan ve öğrencilerin sesini dinlemeyi amaçlayan “Öğrenci Temsilcileri” buluşmaları devam ediyor. 
İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Öğrenci Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

İzmir´de 30 ilçe öğrenci temsilcisinin katıldığı 2. öğrenci temsilcileri buluşması Konak Öğretmenevinde gerçekleşti. Toplantıya,  İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın,  Çocuk Şube Müdürlüğünden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Uğur Alan, Asayiş Şube Müdürü Seda Öğretmen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Yazar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Yiğit’ te katıldı.

19-04-201719-04-201719-04-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2´ncisi Konak Öğretmenevinde düzenlenen buluşmaya İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ile 30 ilçenin öğrenci temsilcisi katıldı. Toplantıda öğrenci temsilcileri kendilerini tanıtarak, okullarında ve okul çevresinde yaşanan sorunları dile getirdi. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, öğrencileri tek tek dinledi, ilçe emniyet müdürlerini telefonla arayarak sorunlara çözüm üretilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesi talimatını verdi.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, öğrencilerin güvenliğiyle ilgili çok hassas olduklarını ifade etti. Okullarda her türlü önlemi almaya çalıştıklarını belirten Yahşi, şöyle konuştu: "Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklara bulaşmasını istemiyoruz. Herhangi bir terör örgütünün ağına düşmesini istemiyoruz. Sizlerin zeki olduğunuzu biliyoruz. Öğrenci gözüyle bakmak çok önemli. Bu sebeple sizlerin sorunlarınızı dile getirmeniz bizim için çok önemli. Devletin en üst sevideki görevlileri sizleri önemsiyor. Sizlere güveniyor. Anne ve babalarınız sizler için endişe duyuyor olabilir. Burada aldığınız değerli bilgileri okullarınızda arkadaşlarınızla ve ailelerinizle de paylaşın.´´ 

İl Emniyet Müdürü Aşkın da öğrencilere okullar ve çevresindeki önlemler hakkında bilgiler verdi. İzmir´de yaşayan vatandaşların güvenliği için 12 bin 500 polis memuru ile gece gündüz çalıştıklarını aktaran Aşkın, en çok bağımlılık yaratan maddeler konusunda hassas olduğunu vurguladı. Göreve geldiği günden itibaren sokakta çalışan polis sayısında artış olduğuna işaret eden Aşkın, şunları söyledi: ´´İzmir halkının güvenliği için 155 polis hattı artık 4 saniyede açılıyor. Okul çevresinde istenmeyen kişilere yönelik çalışmalar kapsamında, hem resmi hem de sivil görevlilerimiz var. İyi bir yolda olduğumuzu biliyoruz ancak sizlerin de desteğinizle daha iyi olacak. Bakın, 15 Temmuz´da alçaklar geldi kahramanlarımızı şehit etti. Türk milleti devletine ve demokrasisine sahip çıktı. Terör örgütlerinin her türlüsü kötü. Bunlardan uzak duralım. Biz ülkemizde demokrasimize sahip çıkalım.´´ 

Tüm ilçeler de ilçe milli eğitim müdürleri ile bir araya gelen okul temsilcileri düzenli olarak öğrencilerin talep ve isteklerini ilçe milli eğitim müdürlükleri ile görüşüyorlar.

Demokrasi ve okul meclis çalışmaları hakkında bilgi veren Şube Müdürü Mehmet Yiğit,  İzmir ili olarak çalışmaya devamlılık getirmek istediklerini söyledi.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.