İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin Yılsonu Karne Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi´nin Yılsonu Karne Mesajı

İzmir eğitim ailesi olarak coşku ve heyecanla başladığımız 2018-2019 Eğitim Öğretim yılını başarılı, verimli ve huzurlu bir şekilde geride bırakırken emeği geçen öğretmenlerimize, yöneticilerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Her sabah 60 bin öğretmenimizin 850 bin öğrencimize sınıf kapılarını heyecanla açtıkları bir yılı daha tamamladık. Milletimizin istikbali çocuklarımız bugün, bir yıllık emeklerinin karşılığı olan karnelerini alırken bu sürecin her aşamasında özverili çalışmalarıylahiçbir fedakârlıktan kaçınmayan tüm öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Yoğun bir tempoda geçen bir eğitim öğretim yılını daha tamamladınız. Bugün heyecanla beklediğiniz karneleriniz, akademik gayretinizin bir neticesidir. Bu sayede kendinizi daha iyi değerlendirecek, hayallerinizi ve hedeflerinizi gözden geçirecek ve idealleriniz için hazırlanma fırsatı bulacaksınız.Güzel bir tatili hak ettiniz. Bu süreçte en iyi tatil arkadaşı kitaplarınızı da ihmal etmeyin. Unutmayınız ki bizim medeniyetimiz bir kitap medeniyetidir.

Sizler farklı ilgi istidat ve yeteneklerinizle yan yana açan rengârenk çiçekler gibi vatan toprağında yeşerirken yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimizsiniz. Aklınıza, fikrinize ve yüreğinize güveniyoruz. Bu toprakların dünyaya ilham veren maddi ve manevi hazinesine sahip çıkacak, nesiller ötesine taşıyacak olan sizlersiniz. Sizlerin hayalleri bu güzel ülkeyi yıldızlara taşıyacak.

Değerli Yöneticilerimiz Ve Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Yıl boyunca özveriyle yürüttüğünüz çalışmalarınız ve azminizle milletimizin duası, umudu, sınırsız hayali olan çocuklarımızı yarına hazırlamak üzere gösterdiğiniz gayretleri yürektendestekliyorum.Ülkemizi muasır medeniyetler içinde en üst seviyeye taşıma hedefimize ısrarla yürürken; bilimde, sanatta, sporda dünyayla yarışan, her alanda çığır açan bir nesli birlikte inşa edeceğiz.Ruhunu uyandırabildiğimiz her çocuk ile bugün rüya diye adlandırdığımız her hayalimiz gerçeğe dönüşecektir.

Tarih boyunca ilmi ve irfanı baş tacı eden milletimizin gönlünde onur ve gurur sahip olan öğretmenlerimiz;adanmışlığınız, azminiz ve kararlılığınız güçlü bir Türkiye olarak karşılığını bulacaktır.

Saygıdeğer Veliler,

Eğitim öğretim yılı boyunca katkısı olan ve her aşamada desteklerini esirgemeyen sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Karneler, çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil onların derslerindeki durumlarını  ortaya koyan belgelerdir. Yarınlarımızın teminatı evlatlarımızın başarıları yalnızca karne notlarından ibaret değildir. 'İyi insan 'olmanın ve bu yöndeki gayretlerin değerini ve önemini evlatlarımıza benimsetmemiz çok önemli.Sizlerin çocuklarınıza yaşam yolculuğunda rehberlik etmeniz yanlarında olduğunuzu hissettirmeniz onları kalp kulağı ile dinlemeniz başarıyı da huzuru da beraberinde getirecektir.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor mutlu tatiller diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.