İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 10 Kasım Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin 10 Kasım Mesajı

Şanlı mazimizin ebedi kahramanlarından Kurtuluş Savaşı'mızın Başkomutanı, Türkiye yüzyılının öncüsü, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85. yılında saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.

Bir asır önce milli egemenliğine ve onuruna doğrudan sahip olmanın kıymetini iyi bilen aziz milletimizi, İstiklal Harbi ile müşterek bir amaçta birleştiren Gazi, zamana yenilmeyen fikirleriyle atiye ışık tutan bir liderdir. Kadim medeniyetimizin köklerinden beslenen inanç, irade, adanmışlık ve istiklal aşkıyla sadece Türk tarihine değil dünya tarihine de etki eden bir mümtaz bir değerdir.

Kurtuluş Savaşı'na damgasını vuran "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır." sözleriyle milletimizi al bayrağın gölgesinde ortak bir gayede buluşturmuştur. Vatan sevdası, askeri zekâsı, aldığı insani ve vicdani kararlar ile milletimizin kendi kaderini tayini noktasında güçlü bir irade ortaya koyarken ilhamını şanlı tarihimizden almıştır. Ömrünü vatanına ve milletine vakfetmiş, hayatının son anına kadar ülkesine hizmet etmiş ve medeniyetimizi bu topraklarda daim etmek için hiçbir mücadeleden kaçınmamıştır.

Onun "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözü Türk milletinin hür yaşama azminin ve iradesinin ifadesidir. Hür ve müstakil yaşama iradesini her şeyin üzerinde tutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirleri ve çabası, yalnızca ülkemizle sınırlı kalmamış; kalplerde yaktığı istiklal ateşiyle bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletlere de örnek teşkil etmiştir.

Aziz vatanımızın en kıymetli hazinesi sevgili çocuklarım; milletimizin kaderini tayin eden kahramanlar yetiştiren kadim medeniyetimiz, sizlerin kararlı, çalışkan, sorumluluk sahibi omuzlarınızda yükselecek. Size bırakılan en değerli emanet 'Türk istiklâli' ve 'Türk Cumhuriyeti'dir. Atiye uzanan yolda en güçlü rehberiniz milli ve manevi hasletlerimizdir. Sizler bu vatanın kıymetine vakıf bir nesil olarak ay yıldızlı bayrağımızı medeniyetin göğünde ebediyen dalgalandıracaksınız.

Bu düşüncelerle ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyorum.

                                                                                                                        Dr. Ömer Yahşi

                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.