İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnsan Kaynakları Hizmetleri-2 (Pasaport)

İnsan Kaynakları Hizmetleri-2 (Pasaport)

PASAPORT RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ »»»


İnsan Kaynakları Hizmetleri-2 (Pasaport)


Tel: 0 232 280 3695 - 3697
E-Posta: insankaynaklari35_7@meb.gov.tr 

 

Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport İşlemleri İçin Form Örnekleri:

   1-  HUSUSİ Damgalı Pasaport (Yeşil) Formu Ön Yüz  - Arka Yüzü indir »»»  (Pasaport alacak kişilerin tüm bilgileri BÜYÜK HARFLERLE yazılmalıdır!)
        (15 Ekim 2020 Tarihinden İtibaren İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Formları GÜNCELLENMİŞTİR) 

   2 - HİZMET Damgalı Pasaport (Gri) Formu Ön Yüz - Arka Yüzü indir »»»   (Pasaport alacak kişilerin tüm bilgileri BÜYÜK HARFLERLE  yazılmalıdır!)
       (15 Ekim 2020 Tarihinden İtibaren İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Formları - GÜNCELLENMİŞTİR) 

  Hususi Damgalı Pasaport doldurma örneği için aşağıdaki fotoğrafa tıklayınız.

18-02-2022
 

 

 

  •         Çalışan öğretmenlerden Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport Talep Formu için İstenen Belgeler:

1- Pasaport kimlere alınacaksa Hak sahibi dahil tüm pasaport alacak kişilerin nüfus cüzdanlarının asıllarının getirilmesi.

2- Görev yeri belgesinin MEBBİS sayfasından çıktı alınarak mutlaka okul veya kurum müdürlüğünce güncel,  ıslak imzalı ve mühürlü onayı gerekmektedir. (Hak sahibi tarafından e-devlet üzerinden alınan görev yeri belgesinde kadro derecesi görülmemektedir.)

3- Pasaport Başvuru formları bilgisayardan bütün bilgiler büyük harflerle doldurularak arkalı önlü tek sayfa halinde çıktı alınması. (Okul veya kurum   müdürü tarafından imzalanmadan getirilmesi.)

4- 18 yaş ve üstü öğrencilerin öğrenim belgelerinin getirilmesi.

5- Dilekçe. (Hak sahibi bizzat kendisi müracaat etmesi gerekmektedir.)

6- Hizmet damgalı pasaport talep edenlerin Valilik onaylarının getirilmesi.

  •  İlimizden Emekli Olan Öğretmenlerden İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne verilmek üzere talep edilen Hususi Damgalı Pasaport Yazısı için İl Milli Eğitim Müdürlüğünce istenen bilgi ve Belgeler:

1- T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünce 2008 yılına kadar emekli olan öğretmenlere verilen emekli tanıtım kartı ve nüfus cüzdanı ile birlikte emekli oldukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bizzat hak sahibi tarafından müracaat edilmesi gerekmektedir.
2- T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünce 2008 yılına kadar emekli olan öğretmenlere verilen emekli tanıtım kartı kayıp vs. ise bizzat hak sahibi tarafından nüfus cüzdanı ile birlikte emekli oldukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerine müracaat edilmesi gerekmektedir.
3- 2008 yılından sonra emekli olan öğretmenler emekli oldukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bizzat hak sahibi tarafından nüfus cüzdanı ile birlikte müracaat edilmesi gerekmektedir.

  • İlimizden Emekli Olan ancak vefat eden öğretmenlerin birinci derecede hak sahibi olan (Eşinin ve Çocuğunun) İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne verilmek üzere talep edilen Hususi Damgalı Pasaport Yazısı için İl Milli Eğitim Müdürlüğünce istenen bilgi Belgeler:

1- Hususi Damgalı Pasaportu alma hakkını kazanan ancak vefat eden öğretmenlerin birinci dereceden aile fertleri için SGK İl Müdürlüğünden merhumun üzerinden emekli maaşı aldığına dair merhumun ve maaş alan kişinin adının geçtiği yazı.
2- E-devlet üzerinden alınan Vukaatlı Nüfus Kayıt Örneği.
3- Varsa merhuma ait T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünce verilen emekli tanıtım kartı.

 

PASAPORT RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ..>>

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.